Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napady na banki. Policja zatrzymała sprawców

0
Podziel się

W mieszkaniu jednego z bandytów policjanci znaleźli używaną podczas napadów plastikową atrapę pistoletu.

Napady na banki. Policja zatrzymała sprawców
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bEiRYkEl

Dwóch mężczyzn, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat obrabowali co najmniej 17 placówek bankowych w Katowicach i okolicznych miastach, zatrzymała policja.

Jak poinformował komisarz Jacek Pytel z katowickiej komendy policji, przestępców udało się namierzyć dzięki zeznaniom świadków dwóch niedawnych napadów w Katowicach. Świadkowie przedstawili podobne opisy sprawców. Uzupełniające się informacje pozwoliły na zatrzymanie przestępców.

- _ Podejrzewani zostali zatrzymani w czwartek w Chorzowie - w niespełna miesiąc od pierwszego z tych napadów, który miał miejsce 20 stycznia przy ul. Zamkowej. Kolejny miał miejsce 31 stycznia przy ul. Piastów. W akcji zatrzymania sprawców uczestniczyli policjanci z pododdziału antyterrorystycznego _ - zaznaczył Pytel.

bEiRYkEn

W mieszkaniu jednego bandytów policjanci znaleźli używaną podczas napadów plastikową atrapę pistoletu. Zebrane przez śledczych i prokuraturę dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dwóch rozbojów. Podczas przesłuchań okazało się, że 28-latek i jego o rok młodszy kolega mają na swoim koncie jeszcze co najmniej piętnaście podobnych przestępstw.

Wszystkie napady miały miejsce w latach 2010-2012. Przestępcy działali w Katowicach i okolicznych miastach, m.in. Siemianowicach Śląskich i Chorzowie. Scenariusz rabunków był podobny. 28-latek grożąc atrapą broni terroryzował obsługę, zabierał pieniądze i uciekał samochodem prowadzonym przez 27-latka. Zdaniem policji, działali tylko we dwóch.

W sobotę wieczorem sąd aresztował 28-latka, który atrapą pistoletu terroryzował obsługę banków. Jego 27-letni kierowca został objęty policyjnym dozorem. Za napady, w których obaj ukradli łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych, grozi im dwunastoletni pobyt w więzieniu. Mężczyźni nie byli dotąd notowani przez policję.

Więcej wiadomości na temat policji - czytaj w Money.pl
Niespodziewana zamian w raju kryminalistów Chodzi o uchodzące za najniebezpieczniejsze w Meksyku miasto Ciudad Juarez.
Wykryli oszustwo na 6 bilionów dolarów Fałszywe amerykańskie obligacje na sumę 6 bilionów dolarów skonfiskowali w Szwajcarii włoscy karabinierzy na polecenie prokuratury z Potenzy.
bEiRYkEO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)