Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napad w Gocławiu. Części do produkcji broni w mieszkaniu sprawcy

0
Podziel się

W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze nie znaleźli materiałów wybuchowych, zabezpieczyli natomiast części, które mogły być wykorzystane do produkcji broni.

Napad w Gocławiu. Części do produkcji broni w mieszkaniu sprawcy
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bErPXdVh

W mieszkaniu na warszawskim Gocławiu, w którym 33-letni mężczyzna postrzelił policjanta, a potem strzelił do siebie, znaleziono części do produkcji broni - poinformowała dzisiaj rano policja.

Jak powiedział rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek w trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze nie znaleźli materiałów wybuchowych, zabezpieczyli natomiast części, które mogły być wykorzystane do produkcji broni, tzw. samoróbki.

Jak dodał, w nocy do domów wróciło około 100 ewakuowanych na czas akcji mieszkańców bloku.

bErPXdVj

Do interwencji policji doszło w czwartek około godziny 15.30 w bloku przy ulicy Polskich Skrzydeł w Warszawie. Policjanci mieli pomóc załodze pogotowia, która została wezwana do młodego mężczyzny przez jego rodzinę. _ - 33-latek zachowywał się nerwowo i agresywnie wobec lekarzy, którzy przyjechali na miejsce. Ratownicy poprosili o przyjazd policji. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna wyciągnął broń i postrzelił jednego z nich _ - powiedział w czwartek Mrozek.

Blok został odgrodzony przez policję. Na czas akcji część mieszkańców - około 100 osób - została ewakuowana. W bloku odcięto prąd i gaz. Na miejsce wezwano antyterrorystów, a także straż pożarną i pogotowie. - _ Kiedy policjanci przygotowywali się do akcji, ze środka mieszkania usłyszeli huk. Natychmiast wyważyli drzwi i weszli do środka, używając granatów hukowo-błyskowych _ - mówił Mrozek. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna posiadał broń nielegalnie i była to tzw. samoróbka.

33-latek, który przebywał w mieszkaniu sam, postrzelił się w głowę - prawdopodobnie usiłował targnąć się na własne życie. Z nieoficjalnych informacji przekazanych dziennikarzom przez sąsiadów mężczyzny wynika, że w przeszłości leczył się on psychiatrycznie.

Rannemu funkcjonariuszowi, który został przewieziony do szpitala, nie zagraża niebezpieczeństwo. W wyniku postrzału został ranny w policzek i bark. Sprawca - w ciężkim stanie - także przebywa w szpitalu, jest dozorowany przez policję.

bErPXdVp
Czytaj więcej w Money.pl
Włoski Schindler mógł być kolaborantem O zdemaskowaniu Palatucciego, nazywanego nawet włoskim Schindlerem, donosi na pierwszej stronie dziennik New York Times
Obniżyli pensję o połowę. Zobacz, za co W związku z tą sprawą komendant Marzec został odwołany ze stanowiska i odszedł na emeryturę, a policjantka została zawieszona i obniżono jej o połowę pensję.
Policjant dostał 15 lat za torturowanie więźnia Egipski sąd skazał policjanta na 15 lat więzienia za torturowanie ultrakonserwatywnego muzułmanina w celu wymuszenia zeznań.
bErPXdVK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)