Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Napad stulecia. Zmarł Ronnie Biggs, jeden z uczestników

0
Podziel się:

Z więzienia został zwolniony w 2009 roku ze względów humanitarnych - był po udarze, stracił mowę. W 2011 roku opublikował autobiografię.

Napad stulecia. Zmarł Ronnie Biggs, jeden z uczestników
(PAP/EPA)

Ronnie Biggs, jeden z uczestników _ napadu stulecia _ z 1963 roku na pociąg pocztowy przewożący gotówkę z Glasgow do Londynu, zmarł w brytyjskiej stolicy w wieku 84 lat. Łupem przestępców padła zawrotna na owe czasy suma 2,6 mln funtów szterlingów.

W czasie napadu ciosem w głowę ogłuszono maszynistę Jacka Millsa, który w następstwie doznanego urazu nigdy nie odzyskał zdrowia i wkrótce zmarł. Skradziono wówczas 120 worków z pieniędzmi. 2,6 mln ówczesnych funtów szterlingów to równowartość 40 mln funtów według obecnej siły nabywczej brytyjskiej waluty.

Biggs został schwytany po napadzie i skazany w 1965 roku na 30 lat pozbawienia wolności za przynależność do kilkunastoosobowego gangu.

Po niespełna 15 miesiącach odbywania kary mężczyzna zbiegł z więzienia Wandsworth i ukrył się w Australii, a następnie w Brazylii, która wówczas nie miała z Wielką Brytanią umowy o ekstradycji. Przez 35 lat nie udało się władzom brytyjskim doprowadzić do ekstradycji Biggsa, fiaskiem zakończyła się też próba porwania go przez brytyjskie służby specjalne.

Do Anglii Biggs powrócił dobrowolnie w 2001 roku bardzo chory. Z więzienia został zwolniony w 2009 roku ze względów humanitarnych - był po udarze, stracił mowę. W 2011 roku opublikował autobiografię.

W lutym bieżącego roku zmarł Bruce Reynolds, który opracował plan słynnego napadu na pociąg z 1963 roku. Miał 81 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m84603.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zmarl;organizator;napadu;stulecia;w;wielkiej;brytanii,245,0,1260533.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zmarł organizator napadu stulecia w Wielkiej Brytanii Po napadzie Reynolds przez pięć lat ukrywał się za granicą pod przybranym nazwiskiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m276416.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/malopolskie;zrabowal;z;banku;imitacje;banknotow,105,0,1394025.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zrabował z banku imitację banknotów Policja zatrzymała mężczyznę, który napadł na bank w Radgoszczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m86303.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/napad;na;bank;w;niemczech;prawie;jak;w;vabanku,154,0,1231770.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zuchwały napad w Niemczech. Rabusie... W Berlinie złodzieje wykopali 30-metrowy tunel, którym dostali się do filii jednego z banków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)