Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łódź
17.10.2012 11:13

Napad na kantor. Policja ujęła podejrzanych

Obaj trafili do aresztu. Za rozbój z bronią w ręku grożą im kary do 15 lat więzienia - powiedziała dziś rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Łódzcy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o udział w brutalnym napadzie na właściciela kantoru, do którego doszło we wrześniu w gminie Rzgów k. Łodzi. Napastnicy postrzelili pokrzywdzonego; jeden z bandytów został ujęty już podczas napadu.

Obaj podejrzani trafili do aresztu. Za rozbój z bronią w ręku grożą im kary do 15 lat więzienia - powiedziała dziś rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Według policji wydarzenia rozegrały się nad ranem 26 września w jednej ze wsi w gminie Rzgów. Dwóch zamaskowanych bandytów zaatakowało właściciela posesji, gdy ten wyjeżdżał z domu i otwierał bramę garażową; bili go pałką i grozili bronią palną.

Pokrzywdzony bronił się przed bandytami nie chcąc oddać im przewożonych pieniędzy. Napastnikom udało się zrabować jedną paczkę z gotówką. Podczas szarpaniny właściciel kantoru został postrzelony w stopę.

Obudzeni hałasem domownicy obezwładnili jednego z zamaskowanych mężczyzn, któremu odebrali strzelbę gładkolufową. Drugi napastnik uciekł samochodem.

Zatrzymany mężczyzna odmawiał podania jakichkolwiek danych osobowych. Policjanci ustalili jednak, że jest nim 43-latek - bez stałego miejsca zamieszkania, notowany za przestępstwa kryminalne m.in. w wątku zbrojnym tzw. łódzkiej ośmiornicy. Samochód, którym odjechał jego wspólnik, porzucony został na osiedlu Chojny w Łodzi; okazało się, że był kradziony.

Według policji szczegółowe analizy m.in. śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia doprowadziły do ujęcia drugiego ze sprawców - 36-letniego łodzianina. Mężczyzna został zatrzymany, gdy jechał samochodem w dzielnicy Bałuty; był już także notowany za konflikty z prawem.

_ - Eksperci z laboratorium kryminalistycznego zbadają, czy broń, którą się posługiwali podczas napadu, posłużyła także do innych przestępstw _ - dodała Kącka.

Czytaj więcej w Money.pl
Pościg za bandytą. Zastrzelił kobietę Trwają intensywne poszukiwania bandyty który, napadł na kantor wymiany walut w Gronowie.
Policjant napadł na kantor. Usłyszał zarzuty Śledczy ustalili, że w napadzie na kantor w Dobrodzieniu brały udział trzy, a nie dwie osoby. Dziś Piotr S. usłyszał zarzut rozboju z użyciem broni.
Transwestyta napadł na sklep monopolowy Mężczyzna został schwytany między innymi dzięki wyjątkowemu rysopisowi.
Tagi: łódź, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz