Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napad
16.11.2014 12:57

Napad na kantor w Jabłonce. Są zatrzymani

Jeszcze dziś mają być oni przewiezieni do Małopolski, gdzie zostaną przesłuchani - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o napad na kantor w Jabłonce. Jeszcze dziś mają być oni przewiezieni do Małopolski, gdzie zostaną przesłuchani - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Podejrzani mają od 19 do 33 lat. Trzech z nich zostało zatrzymanych na terenie woj. pomorskiego, skąd pochodzą, jeden w Olsztynie. _ - Dysponujemy dowodami, że mają oni związek z napadem na kantor w Jabłonce _ - powiedział Ciarka. Do napadu doszło 30 października. Dwaj mężczyźni weszli do kantoru, rozpylili gaz i zrabowali pieniądze. Nikt nie został ranny. Sprawcy odjechali z miejsca rabunku samochodem w kierunku Nowego Targu.

Według informacji uzyskanych przez z wiarygodnego źródła, zbliżonego do organów ścigania, łupem napastników padło ok. 200 tys. zł. Podejrzanym o rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Małopolscy policjanci wciąż poszukują sprawcy napadu, do jakiego doszło pod koniec października w Bochni (kilka dni wcześniej niż w Jabłonce). Mężczyzna w wieku ok. 45-50 lat podszedł do wracającego z pracy 42-letniego pracownika kantoru, zażądał wydania pieniędzy, które ten miał w torbie, i oddał trzy strzały.

Dwa z nich trafiły pracownika kantoru, który zmarł pomimo reanimacji w szpitalu. Trzecia kula zraniła pracownicę kantoru, która wracała do domu razem z zaatakowanym mężczyzną. Według ostatnich ustaleń, strzały mogły paść w trakcie szamotaniny. Po napadzie w Bochni komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę operacyjno-śledczą do schwytania sprawcy. Wyznaczył także 10 tys. zł nagrody za pomoc w jego ujęciu.

Czytaj więcej w Money.pl
10 skoków na kantory. Policja: Nie jest źle Komendy Głównej Policji przekonuje, że z roku na rok zmniejsza się liczba napadów z użyciem broni.
Obława na sprawcę napadu. Jest nagroda Mężczyzna jest średniego wzrostu, miał na sobie ciemne ubranie, w tym skórzaną kurtkę. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył nagrodę za przekazanie informacji, które będą pomocne w zatrzymaniu sprawcy napadu.
Wyciągnął nóż na lotnisku i zaatakował Według świadków sprawca najpierw napadł na sprzedawcę biletów przy jednym z okienek, a potem krzyczał m.in., _ że chce polecieć na Jowisza, lecz nie pozwalają mu wsiąść do samolotu. _
Tagi: napad, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz