Notowania

atak usa na syrię
01.10.2014 13:07

Naloty na Syrię. Amerykanie zbombardowali dżihadystów pod Ajn al-Arab

W lotniczej ofensywie w Syrii, którą przed tygodniem rozpoczęły USA i ich arabscy sojusznicy, zginęło ponad 200 dżihadystów i 22 cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siły powietrzne USA przeprowadziły kolejne ataki na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) oblegających syryjskie miasto Ajn al-Arab - poinformowały źródła kurdyjskie i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Nalotów dokonano wyjątkowo za dnia.

_ Amerykańskie odrzutowce zaatakowały wieś oddaloną około 4-5 km na południowy wschód od Kobane (kurdyjska nazwa Ajn al-Arab) i słyszeliśmy, że zniszczyły czołg (IS) _ - powiedział agencji Reutera członek kurdyjskiej społeczności, która stanowi większość w mieście.

Tymczasem dowódca sił kurdyjskich broniących Ajn al-Arab na północy Syrii przy granicy z Turcją, podkreślił, że łącznie amerykańskie lotnictwo przeprowadziło dziś pięć ataków, jednak nie wiadomo, jaki skutek przyniosły.

Szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdulrahman podał, że na miejscu bombardowań widać było zwłoki dżihadystów.

_ - Kurdowie widzieli ciała _ - poinformował Abdulrahman.

Ponad tydzień temu IS rozpoczęło szturm na zamieszkane głównie przez Kurdów Ajn al-Arab. Miasto jest oblężone z trzech stron. Ich ofensywa doprowadziła do masowego exodusu ludności z miasta, skąd do Turcji uciekło 160 tysięcy Kurdów.

We wtorek Ajn al-Arab był również celem ataków amerykańskiego lotnictwa. Jednak agencja Reutera zwraca uwagę, że większość nalotów przeprowadzono pod osłoną nocy. Tego samego dnia Obserwatorium informowało, że siły IS są od poniedziałku zaledwie 5 km od miasta.

W lotniczej ofensywie w Syrii, którą przed tygodniem rozpoczęły USA i ich arabscy sojusznicy, zginęło ponad 200 dżihadystów i 22 cywilów - informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Naloty w Syrii rozpoczęły się w sierpniu, natomiast bombardowania pozycji dżihadystów w Iraku trwają od lipca.

Czytaj więcej w Money.pl
Naloty na Państwo Islamskie. "To test dla Stanów, którego na razie nie zdały" _ Ten konflikt i zdefiniuje rolę, jaką Waszyngton odgrywa w dzisiejszym świecie _ - uważają eksperci międzynarodowego tygodnika.
"Dżihadyści śmieją się z działań Amerykanów" We wczorajszym przemówieniu Obama ogłosił strategię walki z dżihadystami. Według specjalistki nie oznacza to nic nowego.
Turcja wyśle wojska do walki z dżihadystami? Rząd w Ankarze zwrócił się do parlamentu o pozwolenie na udział Tureckich Sił Zbrojnych w operacjach wojskowych na terenie Iraku i Syrii
Tagi: atak usa na syrię, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz