Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nałęcz: Raczej nie będzie komisji śledczej

0
Podziel się:

Prezydencki doradca dodał, że obecny moment, na rok przed wyborami parlamentarnymi, jest jak najgorszy dla powoływania komisji śledczej.

Nałęcz: Raczej nie będzie komisji śledczej
(Andrzej Stawiński/Reporter)
bFggVlGt

Premier Ewa Kopacz raczej nie będzie angażować większości sejmowej w powołanie komisji do spraw WSI. Taką opinię wyraził doradca prezydenta, Tomasz Nałęcz.

Powiedział on, że z jednej strony sejmowa komisja śledcza mogłaby zająć się sprawą odpowiedzialności za sposób likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, z czym nie mogą sobie poradzić organy państwa. Jednak z drugiej strony prace komisji mogłyby zaszkodzić służbom specjalnym.

Prezydencki doradca dodał, że obecny moment, na rok przed wyborami parlamentarnymi, jest jak najgorszy dla powoływania komisji śledczej, której prace zakończyłyby się awanturą. Zdaniem Nałęcza, do powołania komisji jest dalej niż bliżej.

bFggVlGv

Doradca dodał, że byłoby najlepiej, gdyby okolicznościami likwidacji WSI zajął się wymiar sprawiedliwości. Odpowiadając na pytanie o ewentualne wezwanie przed komisję prezydenta Bronisława Komorowskiego, Nałęcz odpowiedział, że konstytucja nie stwarza takiej możliwości.

Mówiąc o expose w sprawie polityki zagranicznej, które ma w tym tygodniu wygłosić minister Grzegorz Schetyna, Nałęcz powiedział, że prezydent prawdopodobnie wysłucha go Sejmie. Dodał, że expose raczej nie będzie zawierać niespodzianek.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwrot w sprawie janosikowego. Będą zmiany Na zmianie prawa zyskają szczególnie mieszkańcy dwóch województw. Kto straci?
Premier do kobiet. Bierzcie się za politykę Premier przypomniała, że obecnie w Sejmie jest 112 kobiet, ale jak zaznaczyła - ma nadzieję, że po następnych wyborach parlamentarnych będzie ich ponad 200.
Co ABW wie o szpiegach w Polsce? Obecnie informację taką przedstawia szef SKW płk Piotr Pytel.
bFggVlGW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)