Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych. PiS przed PO

0
Podziel się

Zobacz najnowszy sondaż przygotowany przez TNS Polska.

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych. PiS przed PO
(PAP/Adam Warżawa)
bEgzxbuJ

Duży wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości - wynika z sondażu przygotowanego przez TNS Polska dla Wiadomości TVP. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosować chce 34 procent badanych, czyli aż o 6 punktów procentowych więcej niż w ubiegłym miesiącu. Kto jeszcze

Aktualizacja 13:51

W poprzednim badaniu na czele była Platforma Obywatelska, uzyskując poparcie 32 procent respondentów. Tym razem na partię rządzącą zagłosowałoby 31 procent ankietowanych. Według sondażu, w Sejmie znalazłyby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (8 procent) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej i Kongres Nowej Prawicy. Obie partie mają po 5 procent poparcia.

bEgzxbuL

W porównaniu do poprzedniego badania, wzrost o jeden punkt zanotował Twój Ruch, który według najnowszego sondażu może liczyć na głosy 3 procent wyborców.

Zobacz poparcie dla partii politycznych. Sondaż TNS Polska

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 10-11 grudnia na ogólnopolskiej próbie 1000 respondentów w wieku powyżej 18 roku życia.

Do samodzielnej władzy nie wystarczy

Trend wznoszący PiS nie zaskakuje. 34 procent to jednak wciąż za mało, by rządzić samodzielnie - tak wyniki sondażu przygotowanego dla Wiadomości TVP skomentował politolog z UKSW Andrzej Anusz. Jak mówił politolog, partia Jarosława Kaczyńskiego wygra wybory, ale nie będzie rządzić. _ - Potencjalnym koalicjantem mógłby być Kongres Nowej Prawicy, ale musiałby zdobyć te 7-8 procent w wyborach _ - mówił Anusz.

bEgzxbuR

Jak politycy komentują wyniki?

Z wyników sondażu jest zadowolony europoseł PIS Ryszard Czarnecki. Natomiast posłanka PO Iwona Śledzińskiej-Katarasińska z dystansem podchodzi do badania poparcia.

Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zwraca uwagę, że w sondażach zawsze wyniki Ludowców są zaniżone. Z kolei Krzysztof Gawkowski z SLD powiedział, że sondaże nie są najważniejsze. Dodał, że obecnie lewica skupia się na wyłonieniu wspólnego kandydata na prezydenta.

bEgzxbuS
Czytaj więcej w Money.pl
Gdyby wybory były w czerwcu, PiS zmiotłoby Platformę Czy afera taśmowa dodatkowo pogrąży ekipę Donalda Tuska?
Nowy sondaż. Sensacyjna przewaga PiS TNS Polska badał preferencje partyjne tych osób, które _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zgłaszały zamiar pójścia na wybory.
PiS zwycięskie na drodze do PE? Niemal 30 procent osób, które zamierzają wziąć udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, deklaruje, że odda głos na PiS.
bEgzxbvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)