Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Sycylii aresztowano 95 mafiosów

0
Podziel się:

Od wielu lat nie było operacji na taką skalę - powiedział przedstawiciel policji Calogero Scibetta. - Te aresztowania zlikwidowały całe dwa mafijne klany.

Na Sycylii aresztowano 95 mafiosów
(Wojciech Strozyk/Reporter)

Po dwóch latach śledztwa włoska policja aresztowała w poniedziałek 95 członków dwóch rodzin mafijnych z Palermo, zajmujących się ściąganiem haraczu. Przy okazji swoje rozwiązanie znalazło morderstwo sprzed 100 lat nowojorskiego detektywa dokonane na Sycylii.

_ Od wielu lat nie było operacji na taką skalę - powiedział przedstawiciel policji Calogero Scibetta. - Te aresztowania zlikwidowały całe dwa mafijne klany _.

W ostatnich latach policja i prokuratura zadały poważne ciosy mafii sycylijskiej, będącej historycznie najpotężniejszą włoską organizacją przestępczą, podczas gdy w siłę rosła kalabryjska 'ndrangheta z południa Włoch, która stała się wielkim importerem kokainy.

Włoska policja poinformowała też, że wyjaśniła się sprawa zastrzelenia w 1909 roku nowojorskiego policjanta, który prowadząc śledztwo antymafijne przyjechał szukać dowodów na Sycylii. W nagraniu z podsłuchów jeden z aresztowanych w poniedziałek chełpił się, że morderstwa nowojorskiego detektywa Joe Petrosino dokonał wuj jego ojca na rozkaz ówczesnego szefa sycylijskiej Cosa Nostry, Cascio Ferro.

Szczegóły rozmowy zawarte są w opublikowanym w poniedziałek nakazie aresztowania mafiosów, liczącym 872 strony.

Petrosino przyjechał na Sycylię przeprowadzić dochodzenie w sprawie mafii nazywanej wówczas w Nowym Jorku Czarną Dłonią; został zastrzelony na jednym z placów Palermo wkrótce po przybyciu na wyspę.

Czytaj więcej w Money.pl
W 36 godzin do Włoch dotarło 4 tys. uchodźców Władze miast portowych na Sycylii, do których przypływają, apelują do rządu o wprowadzenie stanu wyjątkowego.
Kolejne ofiary zatonięcia łodzi z imigrantami Włoskie media podają za ekipami ratowniczymi, że zaginionych może być od 150 do 200 osób.
Cios w szefa sycylijskiej mafii. Zabrali mu... Bos cosa nostry, 51-letni Matteo Messinie Denaro ukrywa się od 20 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)