Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na kłopoty firm rzecznik ich interesów

0
Podziel się:

Ruch Palikota chce powołać Rzecznika Praw Przedsiębiorców. Podobny projekt zapowiada także PSL.

Na kłopoty firm rzecznik ich interesów
(Stanisław Kowalczuk/East News)
bFelUepx

Ruch Palikota chce powołać Rzecznika Praw Przedsiębiorców. Miałby on dbać o interesy pokrzywdzonych biznesmenów. Poseł Łukasz Gibała mówi, że jest wiele sytuacji w których interesy wielu właścicieli firm są naruszane.

Poseł wyliczał, że często na niekorzyść przedsiębiorców działają ZUS, Urzędy Skarbowe czy organy samorządowe a także wymiaru sprawiedliwości.

Podobny projekt zapowiada także PSL. Dlatego Łukasz Gibała ma nadzieję, że tym razem ustawa Ruchu Palikota nie zostanie odrzucona w pierwszym czytaniu. Polityk przekonywał, że jeśli ludowcy mają dobre intencje, to będą w stanie uchwalić taki projekt z Ruchem Palikota i innymi klubami opozycyjnymi.

bFelUepz

Jednak szef klubu PSL Jan Bury, mówi że ludowcy zgłoszą swoją skonsultowaną już propozycję w tej sprawie. Szef klubu ludowców tłumaczy, że w przeciwieństwie do projektu Ruchu Palikota, ich jest skonsultowany i nie pisany _ na kolanie _

Według pomysłu Ruchu Palikota, rzecznik miałby prawo wglądu do dokumentów instytucji publicznych, będzie mógł żądać informacji i wyjaśnień a także wyciągać konsekwencje dyscyplinarne. Rzecznik byłby powoływany przez Sejm na 5-letnią kadencję.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważą się losy ministra Nowaka Zły stan dróg i kolei, brak nadzoru nad urzędnikami i niewłaściwe wykorzystanie funduszy UE. To opozycja zarzuca ministrowi.
Rozłam w rządzącej koalicji tuż po świętach? Sejm na najbliższym posiedzeniu zajmie się obywatelskim projektem, który przywraca wcześniejszą strukturę sądów rejonowych. Tylko Platforma jest przeciw.
bFelUeqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)