Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Muzułmanie z OWI za powszechnym zakazem obrażania Mahometa

0
Podziel się

Wywołane antyislamskim filmem demonstracje podkreślają niezbędność wprowadzenia takich przepisów prawnych.

Muzułmanie z OWI za powszechnym zakazem obrażania Mahometa
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bEiJLxFN

Szef Organizacji Współpracy Islamskiej (OWI), która reprezentuje państwa muzułmańskie, apeluje o wprowadzenie powszechnego zakazu obrażania proroka Mahometa, które powinno być przyrównane do mowy nienawiści.

Sekretarz generalny OWI Ekmeleddin Ihsanoglu powiedział, że wywołane antyislamskim filmem demonstracje, które przetoczyły się we wrześniu przez państwa muzułmańskie, podkreślają niezbędność wprowadzenia takich przepisów prawnych.

Ponad 20 osób zginęło w następstwie aktów przemocy podczas protestów przeciwko nakręconemu w USA filmowi, który - według jego krytyków - obraża islam i Mahometa.

bEiJLxFP

Ihsanoglu powiedział, że zdecydowanie potępia przemoc, lecz należy wyważyć, co jest wolnością wypowiedzi, a co podżeganiem.

Szef OWI, grupującej 57 państw, oświadczył, że zważywszy na kult, jakim 1,5 mld muzułmanów otacza założyciela swej religii, każda obraza proroka Mahometa powinna być traktowana na równi z mową nienawiści.

Liderzy muzułmańscy, przebywający w Nowym Jorku na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, byli zgodni co do tego, że Zachód zasłania się obroną wolności słowa i ignoruje kulturowe wyczulenie (muzułmanów), co rodzi obawy pogłębienia podziałów kulturowych.

Czytaj więcej o problemach muzułmanów w Money.pl
"Czy ktoś wie, jak wygląda Mahomet?" Tygodnik odmówił agencji Reutera skomentowania powodów publikacji.
Przez ten film może polać się krew Film o proroku Mahomecie wywołał falę antyamerykańskich protestów w świecie arabskim.
bEiJLxGq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)