Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Muzułmanie w Szwecji będą mieli więcej praw

0
Podziel się:

Według pozwolenia nawoływanie może trwać od trzech do pięciu minut i nie powinno przekraczać 60 decybeli.

Muzułmanie w Szwecji będą mieli więcej praw
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Z minaretu w podsztokholmskiej miejscowości Fittja rozbrzmiało w piątek nawoływanie muezina do modlitwy. To pierwszy przypadek w Szwecji, kiedy władze zezwoliły na stosowanie tej praktyki religijnej islamu.

Według pozwolenia nawoływanie może trwać od trzech do pięciu minut i nie powinno przekraczać 60 decybeli. Głośniki na trzy strony świata zostały zainstalowane na wieży mającej 32 metry wysokości.

Meczet w Fittja otwarto w 2007 roku, uczęszcza do niego 1,5 tys. wiernych.

_ Chciałbym podziękować politykom i policji, to bardzo ważny dzień dla społeczności muzułmańskiej w Szwecji _ - powiedział Alban Friberg, przewodniczący Towarzystwa Kultury Islamu w gminie Botkyrka, na terenie której położony jest meczet.

Sztokholmska policja zezwoliła na nawoływanie muezina, gdyż _ nie wpływa to negatywnie na ruch drogowy, ani nie stoi w sprzeczności z obowiązującym prawem _.

Według sondy przeprowadzonej przez szwedzki dziennik _ Metro _ społeczność muzułmańska chciałaby wprowadzić nawoływanie do modlitwy w meczetach w dzielnicy Soedermalm w Sztokholmie oraz w Uppsali.

W Szwecji, według różnych szacunków, mieszka od 400 tysięcy do pół miliona wyznawców islamu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwa dni wolnego dla muzułmanów? Sprzeciw... Muzułmanie zatrudnieni w służbach publicznych, na przykład w policji, mogliby brać dyżury za swych chrześcijańskich kolegów z pracy podczas Bożego Narodzenia czy Wielkanocy.
Miliony przybywają ukamieniować szatana Miliony muzułmanów przybywają w tym tygodniu do świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej na hadżdż.
We Francji złapali kilkunastu terrorystów Jedenaście osób zatrzymano, a jedna zginęła - oto oficjalny bilans wczorajszej operacji antyterrorystycznej. Aresztowań dokonano w różnych miejscach w kraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)