Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Muzułmanie oskarżeni o wyjazd do Syrii w związku z terroryzmem

0
Podziel się:

Zostali aresztowani w poniedziałek na lotnisku Heathrow po przylocie ze Stambułu.

Muzułmanie oskarżeni o wyjazd do Syrii w związku z terroryzmem
(RachelH_/CC/Flickr)

Dwóch muzułmanów stanęło wczoraj przed sądem pokoju dzielnicy Westminster w Londynie z oskarżenia o to, że podróżowali do Syrii, by zaangażować się tam w terroryzm. Yusuf Sawar i Mohammed Ahmed, obaj w wieku 21 lat, pochodzą z okolic Birmingham.

Zostali aresztowani w poniedziałek na lotnisku Heathrow po przylocie ze Stambułu. Przez granicę turecko-syryjską przechodzą na teren Syrii ochotnicy - dżihadyści. Wcześniejsze doniesienia telewizji Channel IV sugerowały, że brytyjscy muzułmanie walczą po stronie dżihadystów w Syrii.

Według źródeł policyjnych cytowanych przez media mężczyźni wyjechali do Syrii w maju ub.r. Policja regionu West Midlands zaapelowała w związku z tą sprawą, by traktować poważnie ostrzeżenia przed wyjazdem do Turcji wydane przez brytyjski MSZ.

Policja zaznaczyła, że sprawa Sawara i Ahmeda nie ma związku z 21-letnim mężczyzną z Sheldon w rejonie Birmingham aresztowanym w piątek na lotnisku Gatwick, podejrzanym o to, że przeszedł przeszkolenie terrorystyczne w jednym z obozów w Syrii. Mężczyznę tego przesłuchano i zwolniono za poręczeniem.

W ostatnich dniach służby specjalne aresztowały także dwie kobiety. Pierwsza z nich, 26-letnia została zatrzymana na lotnisku Heathrow przed odlotem do Stambułu; w jej bagażu znaleziono dużą sumę w gotówce. Drugą aresztowano w północno-zachodnim Londynie. Sąd zgodził się, by obie pozostały w areszcie do najbliższego czwartku.

Obie kobiety zostały namierzone przez służby specjalne. Ich aresztowanie nie ma związku z żadnym bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa - podał sobotni _ Times _.

Czytaj więcej w Money.pl
Pół miliarda dla Syryjczyków, a będzie więcej Organizacja praw człowieka Amnesty International skrytykowała ostatnio rząd Wielkiej Brytanii za to, że dotąd nie zaproponował przyjęcia uchodźców z Syrii.
Francja, W. Brytania i USA będą naciskały ONZ Prezydent Francji Francois Hollande'a spotkał się z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym i brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Williamem Hague'em.
Dalsze rozmowy ws. broni chemicznej w Syrii Prezydent Francji Francois Hollande przyjmie jutro rano szefów dyplomacji USA i Wielkiej Brytanii Johna Kerry'ego i Williama Hague'a, by omówić kwestię broni chemicznej Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)