Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mubarak i wspólnicy znów staną przed sądem

0
Podziel się:

Egipski sąd apelacyjny wyznaczył rozpoczęcie ponownego procesu byłego prezydenta.

Mubarak i wspólnicy znów staną przed sądem
(PAP/EPA)
bEJYcbWt

Egipski sąd apelacyjny wyznaczył na 13 kwietnia rozpoczęcie ponownego procesu byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka i jego współpracowników, pod zarzutem udziału w zabójstwie kilkuset demonstrantów - poinformowała egipska agencja MENA.

84-letni Mubarak przebywa w szpitalu wojskowym w Kairze. W styczniu kairski sąd przychylił się do jego apelacji i zgodził się na uchylenie wyroku oraz ponowny proces byłego szefa państwa, skazanego w czerwcu ubiegłego roku w pierwszej instancji na dożywocie za udział w zabójstwie demonstrantów w trakcie gwałtownego tłumienia protestów na początku 2011 roku.

13 kwietnia mają ponownie stanąć przed sądem pod zarzutem zabójstwa demonstrantów - poza Mubarakiem - jego minister spraw wewnętrznych Habib al-Adli i sześciu głównych doradców - podała MENA.

bEJYcbWv

Adli w pierwszej instancji również został skazany na dożywocie. Natomiast sześciu dawnych funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa zostało uniewinnionych, co wywołało gwałtowne protesty opinii publicznej.

Poinformowano też, że synowie Mubaraka, Gamal i Alaa, będą ponownie sądzeni pod zarzutami korupcyjnymi; w czerwcu 2012 roku zostali uniewinnieni.

W wyniku krwawej rozprawy z demonstrantami na początku 2011 roku zginęło w Egipcie ok. 850 osób. W lutym 2011 roku na fali tych wystąpień, które trwały 18 dni, Mubarak został zmuszony do ustąpienia po niemal 30 latach sprawowania władzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Mubarak skazany na dożywocie. Potem trafił do szpitala Po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego synów dyktatora na sali sądowej wybuchła awantura.
Potępili duchownych, którzy chcą zabijania Opozycja oskarża prezydenta Egiptu o zdradzenie ideałów rewolucji i o to, że skoncentrował w swoich rękach zbyt wiele władzy.
bEJYcbWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)