Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ apeluje o ewakuację Polaków z Krymu

0
Podziel się:

Wiceminister spraw zagranicznych Bogusław Winid zaapelował do Polaków o wyjazd z Krymu na Twitterze.

MSZ apeluje o ewakuację Polaków z Krymu
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)
bELaKgZh

Ministerstwo spraw zagranicznych apeluje do Polaków na Krymie, by rozważyli wyjazd z tej części Ukrainy. Wszystko w związku z pogarszającą się sytuacją w tym miejscu.

Rosyjscy żołnierze przejmują tam kolejne obiekty wojskowe, a Ukraina mobilizuje rezerwistów.
Wiceminister spraw zagranicznych Bogusław Winid zaapelował do Polaków o wyjazd z Krymu na Twitterze.

W rozmowie z Polskim Radiem dyplomata tłumaczy, że sytuacja na miejscu jest bardzo poważna a rozwój wypadków trudny do przewidzenia.

bELaKgZj

_ - Apelujemy, aby ci którzy mogą, rozważyli przejazd do innych obszarów bądź powrót do kraju. Staramy się na bieżąco monitorować sytuację, a nasze komunikaty będziemy dostosowywać bezpośrednio do rozwoju sytuacji. Działamy jednak w absolutnie nieprzewidywalnych warunkach _ - powiedział minister Winid.

Wczoraj polski konsulat na Krymie poinformował, że do odwołania nie przyjmuje interesantów czyli m.in. nie wydaje wiz dla Ukraińców. Powodem jest brak łączności telefonicznej oraz internetu. Według szacunów MSZ, na Krymie mieszka około 30 Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie okrążyli sztab floty Ukrainy. Żądają kapitulacji Ukraińcy: _ Dostaliśmy wiadomość, że dojdzie do prowokacji. Nieznani ludzie, chcą zabić kilku rosyjskich żołnierzy _.
Komorowski: "Jesteśmy bezpieczni" Jednocześnie uznał, że Polska jest krajem bezpiecznym.
bELaKgZK
KOMENTARZE
(0)