Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport millera
02.08.2011 12:52

MSWiA zaprzecza sugestiom Macierewicza w sprawie raportu

MSWiA zaprzecza sugestiom Antoniego Macierewicza z PiS, że raport polskiej komisji dotyczący katastrofy smoleńskiej powstał najpierw w wersji rosyjskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

MSWiA zaprzecza sugestiom Antoniego Macierewicza (na zdjęciu) z PiS, że raport polskiej komisji dotyczący katastrofy smoleńskiej powstał najpierw w wersji rosyjskiej, a później tłumaczono go na język polski. Oryginał był w języku polskim - zapewniła rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

_ - Z całą stanowczością mogę zapewnić, że oryginalny tekst był w języku polskim i następnie tłumaczono go na język angielski i rosyjski _ - zaznaczyła Woźniak.

Przewodniczący parlamentarnego zespołu, który również wyjaśniał okoliczności katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz był dzisiaj gościem radia TOK FM. Odpowiadając na pytania dziennikarza, zasugerował, że upubliczniony 29 lipca raport polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy Tu-154M, której pracom przewodniczył szef MSWiA Jerzy Miller, był _ tłumaczony nie z polskiego na rosyjski, tylko odwrotnie _. Dodał, że świadczą o tym daty. Według niego data 1 lipca znajduje się na wersji rosyjskiej, na wersji polskiej - 25 lipca.

_ - Data znajdująca się na tłumaczeniu rosyjskim to data przekazania raportu do tłumaczenia _ - zapewniła Woźniak.

Prace komisji, którą kierował szef MSWiA, zakończyły się 27 czerwca, wtedy raport przekazany został premierowi Donaldowi Tuskowi i do przetłumaczenia na języki: angielski i rosyjski.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/general;czaban;informowalem;ze;dzieje;sie;zle,173,0,884653.html) Generał ujawnia: Piloci ćwiczyli loty "na sucho"
Raport z prac polskich ekspertów wskazuje m.in., że załoga Tu-154M, który 10 kwietnia ubiegłego roku rozbił się pod Smoleńskiem, chciała wykonać jedynie próbne podejście do lądowania, nie wykonała jednak automatycznego odejścia m.in. z powodu braków w wyszkoleniu w 36. specpułku. Komisja stwierdziła m.in., że piloci przewożący najważniejsze osoby w państwie nie ćwiczyli na symulatorach lądowania w skrajnie trudnych warunkach, przy wykorzystaniu systemu TAWS.

Eksperci podkreślili też w dokumencie, że były braki w szkoleniu dotyczącym współpracy załogi pomiędzy sobą - efektem było to, że dowódca załogi był _ nadmiernie obciążony _. Wskazali również na nieprawidłowości w wyposażeniu lotniska i pracy rosyjskich kontrolerów - m.in. polska załoga mylnie była informowana, że jest na właściwej ścieżce i kursie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t153546.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosjanie;o;raporcie;millera;bezzebny;i;bezuzyteczny,107,0,884843.html) Polski raport Rosjanom się nie podoba: Bezzębny i bezużyteczny Znany rosyjski portal Lenta.ru pisze, że Polacy nie wskazali jednoznacznie winnych tragedii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t132145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;po;raporcie;ta;kwestia;nie;podlega;dyskusji;sa;dowody,111,0,883567.html) Ta kwestia nie podlega dyskusji, są dowody Minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller powtórzył, że załoga prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie chciała tam lądować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;tusk;nie;bronil;dobrego;imienia;polski,82,0,883282.html) "Tusk nie bronił dobrego imienia Polski" Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że ten nie ma odwagi wziąć na siebie odpowiedzialności.
Tagi: raport millera, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz