Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.09.2009 12:10

MSWiA skontroluje fundację od policyjnego pikniku

Współfinansowała ona policyjny piknik z udziałem biznesmenów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mswia.gov.pl)

MSWiA zaczęło kontrolę w Fundacji Wsparcia Policjantów, która współfinansowała policyjny piknik z udziałem chińskich biznesmenów.

Chodzi o kontrowersyjną imprezę w Święto Policji, na której pojawili się komendant główny policji Andrzej Matejuk i wiceszef MSWiA Adam Rapacki (na zdjęciu). Prasa wskazała na fakt, że jeden z Chińczyków jest właścicielem podwarszawskiego centrum handlu, które często jest kontrolowane przez policję.

Rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka powiedziała, że kontrola resortu będzie się opierać na sprawdzeniu zgodności celów statutowych fundacji z faktycznie realizowanymi na podstawie sprawozdań finansowych.

Paprocka powiedziała, że kontrolerzy chcieli rozpocząć sprawdzanie fundacji już 7 września, ale część z pracowników fundacji była na urlopie. Rzeczniczka dodała, że MSWiA podejmie decyzje w sprawie policyjnej imprezy dopiero po zakończeniu kontroli na podstawie jej wyników i raportu sporządzonego przez Komendę Główną Policji.

Z raportu KGP wynika, że w sprawie organizacji policyjnej imprezy komendant stołeczny Adam Mularz nie naruszył prawa.

* [ PiS o policyjnym pikniku. "Rozliczyć winnych skandalu" ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis%3Bo%3Bpolicyjnym%3Bpikniku%3Brozliczyc%3Bwinnych%3Bskandalu,27,0,527899.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz