Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSWiA przypomina o odśnieżaniu dachów

0
Podziel się

Należy to do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości.

MSWiA przypomina o odśnieżaniu dachów
(unforth/CC/Flickr)
bDAQKYet

Szef MSWiA Jerzy Miller polecił wojewodom, aby we wszystkich województwach inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzali czy na dachach budynków nie zalega gruba warstwa śniegu - poinformowała rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

MSWiA przypomina, że odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni przekraczającej 2 tys. metrów kwadratowych oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponad tysiąc metrów kwadratowych, m.in. hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny.

bDAQKYev

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu - dodaje MSWiA.

W Radomiu zawalił się obciążony śniegiem namiot nad kortami

Pneumatyczny namiot, osłaniający zimą korty tenisowe w Radomiu, zawalił się w poniedziałek przed południem - prawdopodobnie na skutek dużego obciążenia śniegiem. Nikomu nic się nie stało. Strażacy apelują o usuwanie śniegu z dachów.

bDAQKYeB

Jak poinformował rzecznik radomskiej straży pożarnej Łukasz Szymański, kilka osób przebywających wcześniej na kortach zdążyło je opuścić.

W akcji ratowniczej brało udział kilkunastu strażaków, którzy przeszukali obiekt. Na miejscu była też policja i pogotowie. Nikomu nie trzeba było jednak udzielać pomocy.

Szymański zaapelował o usuwanie z dachów śniegu i nawisów śnieżnych, bowiem stanowią one duże zagrożenie dla ludzi.

bDAQKYeC

Rzecznik przypomniał, że za zabezpieczenie dachów i ich odśnieżanie odpowiedzialni są zarządcy bądź właściciele budynków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t123359.jpg ) ] (http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/utrudnienia;na;drogach;horror;do;niedzieli;sprawdz;gdzie;najgorzej,31,0,724767.html) Utrudnienia na drogach. Horror do niedzieli. Sprawdź, gdzie najgorzej Zobacz, gdzie możesz utknąć. Wyliczamy zasypane drogi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t123319.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ofiara;zimy;zmarla;z;wychlodzenia;w;lodzi,46,0,724782.html) Ofiara zimy zmarła z wychłodzenia w Łodzi Bezdomny mężczyzna zmarł na terenie ogródków działkowych przy ul. Retkińskiej.
bDAQKYeW
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)