Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polacy z donbasu
30.12.2014 14:54

MSW apeluje o pomoc dla ewakuowanych Polaków w Donbasu

Minister Piotrowska zaapelowała do instytucji pozarządowych, samorządów i firm by pomogli im się usamodzielnić. Potrzebna jest zarówno praca jak i mieszkania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Platforma Obywatelska RP/Flickr (CC BY-SA 2.0))

Do Polski w styczniu zostanie ewakuowane ponad dwieście osób. Są to osoby, które mają polskie korzenie i zdecydowały się wyjechać z okupowanych przez separatystów terenów.

Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska wyjaśnia, że ewakuowani przez pół roku będą przebywali w specjalnym ośrodku, później potrzebna jest dobra wola firm i instytucji, by te osoby mogły odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Minister Piotrowska zaapelowała do instytucji pozarządowych, samorządów i szefów firm by wsparli ewakuowanych i pomogli im się usamodzielnić. By do tego doszło, potrzebna jest zarówno praca jak i mieszkania. Teresa Piotrowska zapewnia, że jest tworzony bank propozycji zarówno dotyczących ofert pracy jak i mieszkań.

Minister Spraw Wewnętrznych dodaje również, że osoby, które pobierały renty i emerytury na Ukrainie otrzymają podobne świadczenia w Polsce. Zaznaczyła jednak, że te świadczenia są zbyt małe, by ci ludzie mogli się utrzymać w Polsce, ale mając kartę stałego pobytu, będą mogli korzystać z pomocy społecznej.

Na pomoc dla osób ewakuowanych z Donbasu przeznaczono około czterech milionów złotych z rezerwy ogólnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja dostanie 100 milionów złotych na... Pieniądze przeznaczone zostaną na wymianę ponad 1,5 tys. pojazdów. Wśród nich będą samochody, zarówno nieoznakowane, jak i oznakowane, a także nowe furgony, motocykle i quady.
Szefowa MSW "nie straszna policjantom" Teresa Piotrowska spotkała się z ustępującym Bartłomiejem Sienkiewiczem.
Ewakuacja Polaków z Donbasu w styczniu Do ewakuacji z Donbasu ma dojść w ciągu 7-10 dni. Chętnych było 200 osób.
Tagi: polacy z donbasu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz