Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morderstwo w Izraelu. Zatrzymano kilku podejrzanych

0
Podziel się:

Oficjalnie policja informuje, że bada różne motywy zabójstwa, w tym kryminalne czy osobiste.

Morderstwo w Izraelu. Zatrzymano kilku podejrzanych
(PAP/EPA)

1/4

fot: PAP/EPA

Władze izraelskie ogłosiły w niedzielę, że zatrzymały kilka osób podejrzanych o zamordowanie Mohammeda Abu Chdeira, 16-letniego Palestyńczyka porwanego w zeszłym tygodniu. Władze sądzą, że chłopca zamordowano z pobudek nacjonalistycznych - przekazały źródła.

Aktualizacja 18:12

Oficjalnie policja informuje, że bada różne motywy zabójstwa, w tym kryminalne czy osobiste, ale według źródła cytowanego przez Associated Press władze sądzą, że motywem był nacjonalizm. AFP podaje, również powołując się na źródła, że zatrzymani _ prawdopodobnie należeli do żydowskiego ugrupowania ekstremistycznego _.

Dziennik _ Haarec _ informuje o zatrzymaniu sześciu osób. Śledztwo - jak zaważa agencja AFP - jest objęte cenzurą w mediach.

Matka zamordowanego chłopca powiedziała AP, że nie dowierza izraelskiemu wymiarowi sprawiedliwości. _ Nawet jeśli schwytali tych, którzy jak mówią, zabili mojego syna, to tylko przesłuchają ich i wypuszczą _ - oceniła.

Prezydent Izraela Szimon Peres zapewnił w niedzielę, że sprawa zabójstwa zostanie zbadana do końca, a ktokolwiek jest za nie odpowiedzialny, stanie przed sądem.

Palestyńczycy oceniają zamordowanie chłopca, uprowadzonego w Jerozolimie Wschodniej, jako zemstę za zabicie trzech izraelskich nastolatków. W czerwcu zaginęli oni na Zachodnim Brzegu, a w zeszłym tygodniu znaleziono ich ciała. Mohammed Abu Chdeir zaginął w dniu, kiedy odbywały się pogrzeby młodych Izraelczyków. Według palestyńskiego prokuratora generalnego chłopiec został żywcem spalony.

Zabójstwo wywołało gwałtowne demonstracje i protesty Palestyńczyków; w niedzielę starcia ucichły, ale sytuacja jest nadal napięta.

Czytaj więcej w Money.pl
Skazali pobitego chłopca na areszt domowy Tarik Abu Chdeir ma pozostać w tym w czasie w domu jego krewnych w dzielnicy Bejt Hanina, w Jerozolimie Wschodniej.
Jerozolima demolowana. Zamieszki nie ustają Policja zatrzymała dziesiątki Palestyńczyków. Hamas atakuje rakietami.
Palestyński nastolatek spłonął żywcem Młody Palestyńczyk miał również ranę głowy, a 90 procent powierzchni jego ciała było poparzone.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)