Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Monitoring w żłobkach? Posłowie złożą projekt ustawy

0
Podziel się:

Klub SP złoży projekt ustawy, który umożliwi instalowanie kamer w żłobkach - zapowiedziała dzisiaj posłanka Beata Kempa.

Monitoring w żłobkach? Posłowie złożą projekt ustawy
(AGENCJA SE/East News)
bEENxbVN

Klub SP złoży projekt ustawy, który umożliwi instalowanie kamer w żłobkach - zapowiedziała dzisiaj posłanka Beata Kempa. Inicjatywa ta jest reakcją na informacje o tym, że opiekunki pracujące w żłobku w Żarach (woj. lubuskie) miały stosować przemocy wobec dzieci.

Kempa mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej, że umożliwienie instalowania kamer w żłobkach ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przebywających tam dzieci._ - Nasze rozwiązanie przewiduje, że dyrektor będzie zobowiązany do zainstalowania monitoringu, czyli kamer we wszystkich pomieszczeniach swojej placówki, czyli żłobka, klubu dziecięcego, na wniosek co najmniej połowy liczby rodziców lub opiekunów prawnych dzieci przebywających w tej placówce _ - powiedziała.

Dodała, że autorzy projektu przewidują, że _ koszty takiej instalacji będą pokrywać solidarnie rodzice lub opiekunowie dzieci i rada gminy, w której dana placówka się znajduje _.

bEENxbVP

Kempa zaznaczyła, że zgodnie z propozycją SP, dzięki specjalnym kodom tylko rodzice dzieci przebywających w danym żłobku będą mogli obserwować obraz z kamer na żywo z pomocą internetu.

Posłanka poinformowała, że jej klub złoży projekt nowelizacji ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech wraz z wnioskiem o rozpatrzenie projektu w trybie pilnym tak, aby ustawa mogła wejść w życie do 1 września br.

W środę media podały informację, że prokuratura w Żarach (Lubuskie) wyjaśnia, czy w tamtejszym żłobku stosowano przemoc wobec dzieci. Zawiadomienie w tej sprawie złożyły dwie matki, a jedna dołączyła do niego nagranie dźwiękowe.

Kobiety zgłosiły się do prokuratury 14 lutego br. Od kilku dni trwają przesłuchania świadków oraz analiza nagrania. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów - informował w środę rzecznik prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.

bEENxbVV
Czytaj więcej w Money.pl
Tymoszenko nie chce kamer. Tak protestuje Ordynator charkowskiego szpitala, gdzie przebywa Julia Tymoszenko, twierdzi, że była premier czuje się dobrze.
Sejm pilnie zajmie się strzelaniną w Sanoku? Były minister sprawiedliwości z kolei wzywa polityków do opamiętania się. - _ Pozwólmy działać policji _ - mówi.
48 kamer będzie czuwać nad pielgrzymami O 48 kamer, które będą pracowały z wykorzystaniem cyfrowej transmisji danych, wzbogaci się w 2013 roku Częstochowa.
bEENxbWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)