Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mocne uderzenie przed referendum. PiS ujawnia

0
Podziel się:

Partia intensyfikuje kampanię. Prezes będzie namawiał mieszkańców Warszawy do odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Mocne uderzenie przed referendum. PiS ujawnia
(Witold Rozbicki/Reporter)

PiS w ostatnim tygodniu przed referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zintensyfikuje kampanię. Partia planuje dwie konwencje. Z mieszkańcami większości warszawskich dzielnic spotka się szef PiS Jarosław Kaczyński.

Dziś prezes PiS rozmawiać będzie z mieszkańcami Śródmieścia. W następnych dniach odwiedzi m.in. warszawską Wolę, Ursynów i Pragę. Z warszawiakami będą się też spotykać najważniejsi politycy PiS oraz ewentualny kandydat tej partii na prezydenta stolicy prof. Piotr Gliński.

PiS zamierza też zorganizować dwie konwencje: w najbliższy weekend oraz na zakończenie kampanii w przyszły piątek.

_ - Oczywiście w ostatnim tygodniu zwiększymy wysiłki w mobilizowaniu mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w referendum. Chyba najważniejszym elementem będzie to, że pojawili się nowi, potencjalni wyborcy. Szef SLD Leszek Miller opuścił swoich ludzi, stał się sojusznikiem dla Platformy. Naszym zadaniem będzie zmobilizować i dotrzeć do lewicowych wyborców _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób.

Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała poparły do tej pory m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska, których działacze włączyli się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent Warszawy.

SLD nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie. Politycy Sojuszu czekają jeszcze na ruch ze strony prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, czy zdecyduje się spełnić ich postulaty dotyczące m.in. budżetu miasta czy finansowania in vitro. Ostateczną decyzję o tym, jak SLD odniesie się do referendum ma podjąć w niedzielę Rada Warszawska partii.

Tymczasem opublikowano dwa wykluczające się listy z apelami do wyborców. Jeden - podpisany przez 85 znanych osób - zniechęca do referendum. Drugi - poparty przez 18 oficjeli - to apel, by mieszkańcy stolicy poszli do urn.

Czytaj więcej w Money.pl
Stołeczny ratusz odpowiedział na zarzuty PiS Politycy PiS zaapelowali w ubiegły piątek do Gronkiewicz-Waltz, aby ujawniła listę zatrudnionych przez nią urzędników.
Armia urzędników w stolicy? PiS apeluje Mariusz Kamiński uważa, że prezydent Warszawy wydaje na utrzymanie urzędników tyle, co łącznie samorządy Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Chce wiedzieć, ilu ich jest.
Spotem w prezydent. PiS się rozkręca Partia uruchamia wielką kampanię referendalną w mediach. Będzie wielka litera _ W _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)