Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mniejszości w Rosji. Napad na klub w Moskwie

Lokal znajduje się w samym sercu Moskwy, nieopodal Placu Czerwonego. Do zdarzenia doszło około 21.30 czasu moskiewskiego (godz. 19.30 czasu polskiego).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ed Yourdon/CC/Flickr)

Około 20 napastników napadło w czwartek wieczorem na klub _ 7FreeDays _ w Moskwie, w którym tradycyjnie zbierają się przedstawiciele mniejszości seksualnych. Co najmniej trzy osoby zostały ranne, sprawców nie ujęto - podały w piątek rosyjskie media.

Lokal znajduje się w samym sercu Moskwy, nieopodal Placu Czerwonego. Do zdarzenia doszło około 21.30 czasu moskiewskiego (godz. 19.30 czasu polskiego).

W chwili ataku w klubie przebywało około 70 osób, w większości kobiet. Uczestniczyły one w imprezie zorganizowanej z okazji obchodzonego na całym świecie Coming Out Day, tj. dnia publicznego ujawniania swej nietradycyjnej orientacji seksualnej.

Napastnicy wtargnęli do baru grożąc jego ochroniarzom pistoletem. Twarze mieli zasłonięte maskami chirurgicznymi. Zapytawszy, czy zebrani _ zamawiali show _, przystąpili do demolowania lokalu. Napad trwał kilka minut. Świadkowie utrzymują, że policja przybyła na miejsce dopiero kilkadziesiąt minut po zawiadomieniu o ataku.

Według Pawła Samburowa, jednego z liderów Tęczowego Stowarzyszenia, które było organizatorem imprezy w _ 7FreeDays _, w napadzie na klub prawdopodobnie uczestniczyli ci sami ludzie, którzy podczas opozycyjnych manifestacji ulicznych atakują kolumny z reprezentantami mniejszości seksualnych.

W ZSRR homoseksualizm był karany więzieniem. Oficjalnie karę tę zniesiono w 1993 roku, jednak w Rosji utrzymują się silne antygejowskie nastroje. Dotyczy to szczególnie Moskwy i Petersburga. W sierpniu Moskiewski Sąd Miejski potwierdził wydany przez władze Moskwy zakaz urządzania w stolicy Rosji parad gejowskich przez najbliższe 100 lat.

Czytaj więcej o sytuacji w Rosji w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: homoseksualizm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz