Notowania

wiadomości
10.03.2009 11:58

Młodzi prawnicy na konkursie w USA

Konkurs obejmuje zakres prawa międzynarodowego. Polega na symulacji sporu między dwoma państwami przed trybunałem sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Młodzi prawnicy z KUL będą reprezentować Polskę w Stanach Zjednoczonych na prestiżowym międzynarodowym konkursie prawniczym. Drużynę z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego imienia Jana Pawła II uprawnia do tego zdobyty tytuł National Champion.

Młodzi prawnicy pokonali 7 dużyn z kilku krajowych uczelni i będą reprezentować Polskę w rundzie finałowej konkursu za dwa tygodnie w Waszyngtonie. Wystąpią tam przeciwko 77 najlepszym drużynom z całego świata.

Konkurs imienia Philipa Jessupa obejmuje zakres prawa międzynarodowego. Polega na symulacji sprawy przed międzynarodowym trybunałem sprawiedliwości w specjalnie przygotowanym sporze między dwoma fikcyjnymi państwami. Całość odbywa się po angielsku, z zachowaniem rzeczywistej procedury.

Trenerami zwycięskiej drużyny są: Delaine Swenson i Marzena Rzeszót z Ośrodka Doskonalenia Umiejętności Prawniczych KUL oraz Anna Szarek i Kinga Stasiak z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego.

Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz