Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Misja w Afganistanie. Amerykanie oddali klucze do tranzytowego lotniska

0
Podziel się:

Rosyjski dziennik Kommiersant podaje, że Amerykanie pozostawiają na miejscu mienie o wartości 30 milionów dolarów.

Misja w Afganistanie. Amerykanie oddali klucze do tranzytowego lotniska
(Les Waters/public domain)

Amerykański dowódca bazy Manas w Kirgistanie płk John Milliard przekazał przedstawicielom Kirgistanu symboliczny klucz od tej bazy, z której USA wycofują się po 12 latach. Manas służyło jako lotnisko tranzytowe na potrzeby interwencji w Afganistanie.

Rosyjski dziennik _ Kommiersant _ podaje, że Amerykanie pozostawiają stronie kirgiskiej mienie o wartości 30 mln dolarów - obiekty bazy, środki techniczne i transport samochodowy.

W bazie pozostaje około 300 żołnierzy, którzy zgodnie z porozumieniem amerykańsko-kirgiskim mają ją opuścić nie później niż 11 lipca.

Zwane bazą centrum tranzytowe w Manas otwarto w grudniu 2001 roku. Służyło jako lotnisko tranzytowe dla amerykańskich samolotów transportowych, zaopatrujących siły międzynarodowe w Afganistanie. Umowa na korzystanie z bazy przez USA wygasa w lipcu 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy opuszczają afgańską bazę w... Dzięki wyszkoleniu przez Polaków tysięcy afgańskich żołnierzy i policjantów w tej prowincji spokojnie przebiegły wybory prezydenckie.
Wyjeżdżamy z Afganistanu. Bez zakłóceń Zgodnie z planami MON obecny, liczący do tysiąca osób kontyngent, zostanie w ostatniej zmianie zmniejszony do maksymalnie 500 żołnierzy i pracowników.
Karzaj prowadzi tajne rozmowy z talibami? Mają one przekonać islamistów do zawarcia pokoju z rządem w Kabulu - informuje New York Times.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)