Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Misja OBWE na Ukrainie. Rosja pomoże uwolnić obserwatorów

0
Podziel się:

Rosyjski ambasador przy OBWE podkreślił, że Moskwa podjęła już wszelkie możliwe działania, aby obserwatorzy zostali uwolnieni.

Misja OBWE na Ukrainie. Rosja pomoże uwolnić obserwatorów
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Rosja zrobi wszystko, aby pomóc w uwolnieniu obserwatorów OBWE. Oświadczenie takie przekazał rosyjski ambasador przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Andriej Kelin. Czterech obserwatorów zostało uprowadzonych w okolicach Doniecka przez prorosyjskich separatystów.

Rosyjski ambasador przy OBWE podkreślił w rozmowie z agencją RIA Novosti, że Moskwa podjęła już wszelkie możliwe działania, aby obserwatorzy zostali uwolnieni. Wezwał też kierownictwo organizacji do utrzymania w południowo-wschodnich regionach misji obserwacyjnych.

W opinii Andrieja Kelina, mogą to być niewielkie grupy, ale jednak ktoś powinien monitorować miejsca, w których trwają walki. Wcześniej rosyjskie MSZ kolejny raz wezwało władze w Kijowie do przerwania operacji wojskowej przeciwko separatystom. Dyplomaci zwrócili się też do krajów Unii Europejskiej i USA o wpłynięcie na ukraińskie władze, aby wycofały wojska z zapalnych rejonów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukarali Tatarów grzywnami na 200 tys. dolarów Tatarzy wyszli 3 maja na granicę, by powitać Dżemilewa - długoletniego więźnia sowieckich łagrów, byłego szefa tatarskiego Medżlisu i deputowanego do parlamentu Ukrainy.
Ukraińscy bogacze stracili część majątku Achmetow, najbogatszy Ukrainiec, stracił w porównaniu z ubiegłym rokiem 4,2 mld dolarów (czyli 27,3 proc.) majątku.
Nie będzie więcej sankcji wobec Moskwy? Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji w obliczu ukraińskiego kryzysu Europa wykazała się dużą stanowczością.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)