Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Misja OBWE na Ukrainie. Ławrow zarzuca złamanie procedur

0
Podziel się:

Do zatrzymania obserwatorów wojskowych doszło w okolicach Słowiańska. Separatyści stwierdzili, że to grupa zachodnich szpiegów, którzy chcieli zdestabilizować sytuację.

Misja OBWE na Ukrainie. Ławrow zarzuca złamanie procedur
(AP/Fotolink/East News)
bEKMOwMl

Rosja pomoże w uwolnieniu obserwatorów OBWE zatrzymanych na wschodzie Ukrainy. Zapewnienia takie złożył dziś m.in. szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Podkreślił jednocześnie, że misja OBWE złamała procedury przewidziane w konwencji wiedeńskiej.

Do zatrzymania obserwatorów wojskowych doszło w okolicach Słowiańska. Separatyści stwierdzili, że to grupa zachodnich szpiegów, którzy chcieli zdestabilizować sytuację. Rosja podjęła już odpowiednie działania w celu rozwiązania problemu - oświadczył rosyjski ambasador przy OBWE.

Oświadczenie to powtórzył również minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w trakcie rozmowy telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerry. Ławrow podkreślił również, że misja OBWE złamała procedury przewidziane w konwencji wiedeńskiej. W 2011 roku przyjęto zapis, który nakłada na tego typu misje obowiązek powiadamiania o przyjeździe przedstawicieli sił, które kontrolują sytuację w danym regionie. W tym przypadku obserwatorzy wojskowi przyjechali na Ukrainę na zaproszenie władz w Kijowie, ale nie kontaktowali się wcześniej z separatystami.

bEKMOwMn
Czytaj więcej w Money.pl
USA grożą Rosji kolejnymi sankcjami Kerry powiedział Ławrowowi, że USA są głęboko zaniepokojone brakiem pozytywnych działań ze strony Rosji w celu deeskalacji sytuacji na Ukrainie.
Ławrow wie, jak wyjść z kryzysu na Ukrainie Rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział swemu amerykańskiemu odpowiednikowi, że Ukraina musi pilnie wdrożyć postanowienia porozumienia z Genewy.
Rosja odcina się od separatystów. Przełom? Sugestie są bezpodstawne, napisało w oświadczeniu rosyjskie MSZ.
bEKMOwMO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)