Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
10.02.2015 20:32

Mińsk ostatnią szansą na wstrzymanie walk w Donbasie

Format normandzki to rozmowy o sytuacji na Ukrainie prowadzone przez Poroszenkę, kanclerz Niemiec Angelę Merkel, prezydenta Francji Francois Hollande'a i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Zaplanowane na środę spotkanie przywódców państw tzw. formatu normandzkiego w Mińsku jest ostatnią szansą na wstrzymanie walk na wschodniej Ukrainie _ - oświadczył prezydent tego kraju Petro Poroszenko.

_ - Jutrzejsze spotkanie w Mińsku jest jedną z ostatnich szans na ogłoszenie bezwarunkowego wstrzymania ognia i wycofania ciężkiej artylerii _ z linii walk - powiedział Poroszenko, spotykając się w Kijowie z szefem hiszpańskiej dyplomacji Jose Manuelem Garcią-Margallo.

Format normandzki to rozmowy o sytuacji na Ukrainie prowadzone przez Poroszenkę, kanclerz Niemiec Angelę Merkel, prezydenta Francji Francois Hollande'a i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Poroszenko podkreślił, że osiągnięcie postępów w negocjacjach o uregulowaniu konfliktu jest niemożliwe w sytuacji, gdy mamy do czynienia z bezustannym ostrzałem rakietowym, jakiego ofiarą padli we wtorek mieszkańcy Kramatorska w obwodzie donieckim.

Rośnie liczba ofiar

Liczba ofiar wtorkowego ostrzału rakietowego i artyleryjskiego Kramatorska na wschodzie Ukrainy wzrosła do 15. Ponad 60 osób zostało rannych, w tym pięcioro dzieci - poinformował sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

Według Turczynowa ostrzału Kramatorska, miasta będącego pod kontrolą władz ukraińskich, dokonano ze współczesnych rosyjskich systemów artylerii rakietowej z wykorzystaniem amunicji kasetowej.

Wcześniej informowano, że wśród zabitych jest co najmniej pięciu żołnierzy.

W ciągu dnia prezydent Petro Poroszenko mówił w parlamencie Ukrainy o silnym ostrzale rakietowym, którego celem był sztab jednostek ukraińskich w Kramatorsku i pobliskie dzielnice mieszkaniowe.

Według lojalnych wobec Kijowa władz regionu donieckiego rakiety wystrzelono z rejonu Gorłówki, miasta kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów, około 50 km od Kramatorska.

Kramatorsk był terenem walk do lipca zeszłego roku, kiedy z miasta wycofali się separatyści.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande chce pogodzić Poroszenkę z Putinem Prezydent Francji zaproponował kolejne spotkanie, które miałoby _ umocnić zawieszenie broni _.
Spotkanie Putin-Hollande: Rosja wprowadza w błąd Moskwa ma kilka różnych interpretacji konfliktu na Wschodzie, posługując się nimi w zależności od sytuacji i adresata przekazu - twierdzi Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Zaskakujący szczyt w Moskwie. Będzie przełom? _ Napięcie, presja nigdy nie stanowią rozwiązania _. Prezydent Francji ma rozmawiać na Kremlu z prezydentem Rosji.
Poroszenko i Biden: Naród ukraiński ma prawo do samoobrony przed Rosją - _ Konflikt trzeba rozwiązać, a nie zamrozić _ - apeluje prezydent Ukrainy. Władimir Putin przekonuje, że w żadną wojnę nie zamierza się mieszać.
Tagi: rosja, . merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz