Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marek biernacki
10.07.2013 13:41

Minister sprawiedliwości: Jaruzelski powinien stanąć przed sądem

Jeśli ma jeszcze jakieś resztki honoru, nie powinien unikać odpowiadania przed sądem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

Wojciech Jaruzelski powinien zachować się honorowo i stanąć przed sądem. W ten sposób minister sprawiedliwości Marek Biernacki odniósł się do informacji IAR na temat weryfikacji stanu zdrowia generała. Chcą tego śledczy IPN-u.

Marek Biernacki przypomina, że jeszcze jako minister spraw wewnętrznych odtajnił materiały, z których wynikało, iż stan wojenny przygotowywano znacznie wcześniej, niż mówił o tym generał. Dokumenty świadczą również o tym, że Rosjanie nie kwapili się z interwencją. - _ Pan generał powinien mieć w końcu odwagę bronić swoich racji przed sądem - mówi minister sprawiedliwości. - Całe otoczenie generała powinno go namówić, jeśli ma jeszcze jakieś resztki honoru do tego, by nie unikał odpowiadania przed sądem _ - dodaje minister Biernacki.

W sobotę Wojciech Jaruzelski hucznie obchodził swoje urodziny. Nie stawia się jednak na procesie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego. Stąd wniosek Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach o weryfikację stanu zdrowia generała.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto przyszedł na urodziny Jaruzelskiego? Zebrani trzymali w rękach transparenty z napisami m.in. Jaruzelski sto lat ... w kiciu oraz Dość przechowywania komunistycznych zbrodniarzy.
Kamiński: Jaruzelski nie zasłużył na hołd Mariusz Kamiński powiedział w Jedynce, że źle się stało, iż generał Jaruzelski nie został ukarany za zbrodnie, które popełnił.
Szef SLD nie przyszedł na urodziny generała Szef SLD tłumaczy też, dlaczego odstąpiono od pomysłu zorganizowania uroczystości z tej okazji w sejmie.
Tagi: marek biernacki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz