Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister nauki atakuje profesora Rońdę

0
Podziel się:

Barbara Kudrycka ocenia, że profesor postąpił nieetycznie. Dodała, że naukowcy powinni być autorytetami w swojej dyscyplinie naukowej.

Minister nauki atakuje profesora Rońdę
(Jan BIELECKI/East News)

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego krytykuje profesora Jacka Rońdę za jego blef w sprawie katastrofy smoleńskiej. Były ekspert zespołu posła Antoniego Macierewicza twierdził podczas telewizyjnej debaty, że jest w posiadaniu istotnych dokumentów na temat okoliczności katastrofy. Po pewnym czasie przyznał się jednak, że żadnych dokumentów nie ma, a całą sprawę nazwał blefem.

Minister Nauki Barbara Kudrycka ocenia, że profesor Jacek Rońda postąpił nieetycznie. Dodaje, że naukowcy powinni być autorytetami w swojej dyscyplinie naukowej.

_ - Jeśli wypowiadają się poza zakresem swoich badań, a jeszcze nie do końca potrafią uzasadnić swoje tezy, nie powinni występować jako naukowcy tylko osoby prywatne. Wtedy kiedy mamy do czynienia, mówiąc delikatnie, z omijaniem się z prawdą, powinny jakieś konsekwencje dyscyplinarne, czy etyczne ponieść - _ mówi minister nauki.

Sprawą zachowania profesora Jacka Rońdy ma zająć się komisja etyki krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. W związku z sytuacją profesor Rońda zrezygnował już wcześniej z przewodniczenia obradom II Konferencji Smoleńskiej.

Jednocześnie szef PAN profesor Michał Kleiber zawiesił także na pewien czas pomysł organizacji konferencji naukowej poświęconej katastrofie smoleńskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Lasek wstrząśnięty smoleńskim blefem Rońdy Ekspert zespołu Antoniego Macierewicza, twierdził, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii.
Miliony od państwa dla badaczy Dwanaście inkubatorów innowacyjności wyłoni nowy konkurs resortu nauki. Każda z wyłonionych jednostek otrzyma do 1,5 mln zł wsparcia.
Polski Apple nie powstanie. Jesteśmy gorsi od Malezji 1 procent podatku nie wystarczy. Eksperci twierdzą, że nadal pozostaniemy zaściankiem.
Rońda spokojny. Blef nie był nieetyczny Prof. Jacek Rońda nie uważa swojego zachowania za nieetyczne i ze spokojem czeka na decyzję władz uczelni.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)