Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bułagaria
01.11.2012 21:24

Minister: Jesteśmy oazą przestępczości

Szef bułgarskiego MSW Cwetan Cwetanow powiedział, że Bułgaria jest "oazą przestępczości zorganizowanej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Szef bułgarskiego MSW Cwetan Cwetanow powiedział, że Bułgaria _ jest oazą przestępczości zorganizowanej _. Słowa te minister wypowiedział, komentując wyrok śmierci wydany przez sąd w Malezji na dwóch Bułgarach za przemyt narkotyków.

_ - Chłopcy, którzy uważają, że mogą zajmować się działalnością przestępczą za granicą, powinni wiedzieć, że tam rzeczywistość jest odmienna od naszej i że kary są tam surowe - oświadczył minister . - O ile w Bułgarii możemy powiedzieć, że jesteśmy oazą przestępczości zorganizowanej, schronieniem dla osób, które się tym zajmują, za granicy sytuacja jest całkiem inna _.

Winę za ten stan rzeczy ponoszą według niego system sądowniczy i klasa polityczna, która w ostatnich 20 latach _ zrosła się ze światem przestępczym _.

Cwetanow jest wiceprzewodniczącym rządzącej od lipca 2009 r. centroprawicowej partii GERB (Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii); jednym z głównych celów ugrupowania jest zwalczanie przestępczości zorganizowanej. Cwetanow niejednokrotnie w ostatnich miesiącach mówił, że na tej drodze obecny rząd zanotował spore postępy.

Wysoki stopień korupcji i przestępczość zorganizowana są główną przyczyną blokowania przez Holandię, do której ostatnio dołączyły Niemcy i Belgia, wejścia Bułgarii do strefy Schengen.

Tagi: bułagaria, minister, przestępczość, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz