Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister edukacji niewzruszona sprzeciwem rodziców

0
Podziel się:

Inicjatywa Ratuj Maluchy na początku maja miała wsparcie blisko 300 tysięcy Polaków.

Minister edukacji niewzruszona sprzeciwem rodziców
(Reporter)
bFelMKSZ

Pół miliona podpisów za referendum nie przekona minister edukacji do zmiany zdania o obniżeniu wieku szkolnego. Krystyna Szumilas była pytana w radiowej Trójce, czy w przypadku zebrania przez przeciwników reformy wystarczającej liczby podpisów, zagłosuje za ich wnioskiem o referendum.

Inicjatywa _ Ratuj Maluchy. _ na początku maja miała wsparcie blisko 300 tysięcy Polaków.
Krystyna Szumilas zaznaczyła, że to parlament zadecyduje, czy do referendum ostatecznie dojdzie, ale ona sama nie zmienia zdania na temat reformy.

_ - Jestem przekonana, że obniżenie wieku szkolnego jest cywilizacyjną zmianą, korzystną dla dzieci. Jestem przekonana o tym, że musimy to wprowadzić w życie - _ powiedziała Szumilas.

bFelMKTb

Inicjatywa _ Ratuj Maluchy i starsze dzieci też _ chce, by Polacy w narodowym plebiscycie odpowiedzieli, czy są za zniesieniem obowiązku szkolnego pięcio - i sześciolatków, przywróceniem w liceach pełnego kursu historii i innych przedmiotów, stopniowym powrotem do systemu 8 lat szkoły podstawowej + 4 lata szkoły średniej oraz czy opowiadają się za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli.

Czytaj więcej w Money.pl
Pociągną za kieszeń rodziców. Za przedszkola MEN podał, że 61 proc. dzieci przebywa w przedszkolach dłużej niż 5 godzin dziennie.
"6-latkom wcale nie jest trudniej w szkole" W ubiegłym roku do szkoły poszło 17 proc. 6-latków, a więc 66 tys. dzieci, a od 2009 r. wcześniej do pierwszej klasy poszły 184 tys. dzieci.
bFelMKTC
KOMENTARZE
(0)