Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
27.07.2011 13:30

Miller uderzy w rząd? Tuska nie będzie

Szef MSWiA: Na prezentację zaprosiłem dziennikarzy, a premier nim nie jest. Zobacz jak to zrobi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Aktualizacja: 14:14

_ - Skala zaniedbań w armii i w najwyższych władzach poraża, spodziewam się mocnego uderzenia w piersi - _ mówi ekspert. W piątek podczas specjalnej konferencji prasowej ma zostać upubliczniony raport polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej - poinformowały Centrum Informacji Rządu oraz MSWiA. _ - Nie zapraszałem Donalda Tuska _- powiedział minister Jerzy Miller, który go zaprezentuje.

Konferencja zaplanowana jest na godzinę 10 w kancelarii premiera.

Jak powiedziała w rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, raport przedstawią członkowie komisji. Będzie też prezentacja. Dokument opublikowany zostanie równocześnie na stronach internetowych m.in. komisji (www.komisja.smolensk.gov.pl) oraz MSWiA.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATĘ WOŹNIAK:

Szef MSWiA Jerzy Miller powiedział dziennikarzom, że raport nie jest jeszcze w 100 procentach przetłumaczony. _ Gdyby raport był przetłumaczony, to prawdopodobnie zaprosilibyśmy dziennikarzy na dzisiaj, nie na piątek. Natomiast nasze informacje wskazują, że do piątku ta praca powinna być zakończona _ - dodał.

POSŁUCHAJ JERZEGO MILLERA:

Pytany, czy na prezentacji będzie obecny premier Donald Tusk, Miller powiedział: _ O ile pamiętam premier nie jest dziennikarzem, a zapraszamy dziennikarzy _.

Przeczytaj czego po raporcie oczekuje ekspert w dziedzinie lotnictwa ##Miller uderzy w piersi rządu?

Wojciech Łuczak z miesięcznika _ Raport _ spodziewa się, że dokument będzie _ mocnym uderzeniem we własne piersi _.

Ekspert dodaje, że zaniedbania ze strony polskiej były widoczne już w kilka dni po katastrofie.

POSŁUCHAJ OPINII EKSPERTA:

Wojciech Łuczak pytany o to, czy spodziewa się dymisji po publikacji raportu odpowiedział, że to kolejny moment w którym odpowiedzialni za tragedię powinni zareagować.

*POSŁUCHAJ OPINII EKSPERTA: *


Prace komisji, którą kierował szef MSWiA zakończyły się 27 czerwca, wtedy dokument przekazany został premierowi Donaldowi Tuskowi i do przetłumaczenie na języki: angielski i rosyjski. W ubiegłym tygodniu szef rządu powiedział, że uznaje 29 lipca (piątek) za ostateczną datę prezentacji raportu, nawet jeśli tłumaczenie nie będzie kompletne.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t151061.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/klich;czekam;dwa;tygodnie;wtedy;okaze;sie;czy;rzad;manipuluje,85,0,873557.html) Klich: Czekam dwa tygodnie. Wtedy okaże się, czy rząd manipuluje
Członkowie komisji nie ujawniają żadnych szczegółów dokumentu. Wiadomo, że liczy 300 stron, a jego forma - jak już wcześnie mówił minister Miller - jest podobna do raportu rosyjskiej komisji MAK. Zawiera więc m.in. rozdział dotyczący zaleceń na przyszłość, które mają zapobiegać podobnym tragediom.

Szef MSWiA wielokrotnie zapewniał, że w raporcie nie będzie żadnych nazwisk osób, które miałyby być odpowiedzialne za katastrofę. Wyjaśniał, że rolą komisji nie było rozpatrywanie czyjejkolwiek winy, a _ analiza faktów _.

Wcześniej Miller informował, że obie strony - polska i rosyjska - były nieprzygotowane do lotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 r., a błędy popełnili zarówno polscy piloci, jak i rosyjscy kontrolerzy. Podkreślał równocześnie, że raport będzie dla polskiej strony bardziej surowy i bolesny, bo dotknie takich kwestii jak _ ludzkie zaniechania i niefrasobliwość _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t132145.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mswia;podalo;date;publikacji;raportu;millera,75,0,881483.html) Podali termin publikacji Raportu Millera Data ujawnienia ustaleń państwowej komisji była wielokrotnie przekładana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t90202.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;o;raporcie;millera;decyzje;podejmuje;premier,214,0,880342.html) Klich do wymiany? "Prezydent nie ma kandydata"
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t87237.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/loty;najwazniejszych;osob;w;panstwie;pod;lupa;nik,57,0,878905.html) Raport o lotach. Nerwowa reakcja Klicha Podczas prezentacji ustaleń NIK-u w MON-ie doszło do nerwowej wymiany zdań z szefem resortu Bogdanem Klichem
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz