Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller proponuje komitet "SLD - Lewica Razem"; TR się nie zgadza

0
Podziel się:

W ostatnim czasie SLD i Twój Ruch prowadziły rozmowy ws. utworzenia wspólnych list w jesiennych wyborach samorządowych.

Miller proponuje komitet "SLD - Lewica Razem"; TR się nie zgadza
(Reporter Poland)
bECKUqNx

SLD zamierza zaproponować lewicowym formacjom politycznym utworzenie komitetu wyborczego pod nazwą _ SLD - Lewica Razem _. Twój Ruch odpowiada, że w tej sytuacji pójdzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem.

W ostatnim czasie SLD i Twój Ruch prowadziły rozmowy ws. utworzenia wspólnych list w jesiennych wyborach samorządowych.

W środę zebrał się zarząd krajowy SLD. Szef Sojuszu Leszek Miller poinformował po posiedzeniu zarządu, że SLD bez żadnych warunków wstępnych skieruje do wszystkich lewicowych formacji politycznych i związków zawodowych propozycję utworzenia komitetu wyborczego pod nazwą _ SLD - Lewica Razem _. Dodał, że Sojusz deklaruje gotowość oddania połowy wszystkich miejsc na listach tego komitetu zainteresowanym organizacjom i działaczom.

bECKUqNz

- _ Żałuję, że Miller nie rozumie partnerskich umów. Proponuję 50 proc. dla działaczy SLD na listach Twojego Ruchu _ - powiedział Janusz Palikot, komentując decyzję SLD.

Na pytanie, czy to już koniec rozmów z SLD o wspólnych listach, Palikot odparł: _ Kaczyński może się cieszyć. Miller nie dał rady _. Zapowiedział, że Twój Ruch pójdzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem.

Także rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek jest rozczarowany propozycją SLD. _ To jest przekreślenie szans na stworzenie wspólnej, centrolewicowej alternatywy dla prawicy _ - ocenił.

- _ Żałuję, że Leszek Miller nie przekonał swych baronów. Tak naprawdę to oni zadecydowali, a nie lider. Trudno, takie jest życie, my byliśmy na to przygotowani - tworzymy własną listę i startujemy jako Twój Ruch _ - zaznaczył.

bECKUqNF

Rozenek podkreślił, że nie można tworzyć koalicji bez sformułowania _ Twój Ruch _ w nazwie. _ - To jest taka propozycja i taki +poziom wyciągniętej ręki+ mniej więcej jak ten wysłany przez Putina na Ukrainę konwój, który z wierzchu wygląda ładnie, bo są na biało odmalowane ciężarówki, ale w środku się tam kryje jakiś podstęp _ - stwierdził.

Miller pytany, czy o środowych decyzjach zarządu Sojuszu poinformował już szefa TR Janusza Palikota odparł, że jeszcze w środę przekaże mu te ustalenia telefonicznie.

Pytany, czy nie uważa, że w nazwie komitetu wyborczego powinno się znaleźć odniesienie do Twojego Ruchu, Miller powiedział: _ W samorządach terytorialnych (Twój Ruch) to jest ugrupowanie, które jest reprezentowane śladowo _.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller radzi Palikotowi. "Powinien milczeć" - _ Dobrze byłoby, żeby Janusz Palikot skorzystał z wakacji, wyluzował się, odpoczął... _ - mówił lider SLD.
Miller: Współpraca z Palikotem? Nic na siłę Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej ostrożnie ocenia szanse na bliską współpracę z Januszem Palikotem.
PO i PiS zgodne. "Burza w szklance wody" Leszek Miller i Janusz Palikot zapowiedzieli, że poprą swoje wnioski o powołanie trzech komisji śledczych. Spotkanie miało związek z aferą podsłuchową. PO i PiS bagatelizują je.
bECKUqOa
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)