Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller: Prezydent powinien strzec konstytucji, a nie żyrandola

0
Podziel się:

Leszek Miller oczekuje, że prezydent zajmie stanowisko w sprawie słów kardynała Dziwisza o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym.

Miller: Prezydent powinien strzec konstytucji, a nie żyrandola
(PAP/Paweł Supernak)

Leszek Miller oczekuje, że prezydent zajmie stanowisko w sprawie słów kardynała Dziwisza o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym.

Przewodniczący SLD jeszcze dziś wyśle do Bronisława Komorowskiego list, którego treść była szeroko komentowana w ostatnich dniach.

- _ Dzisiaj się zwrócę do prezydenta o stanowisko w tej sprawie, bo sądzę, że prezydent nie może traktować obojętnie wezwania do prymatu religii nad prawem stanowionym przez instytucje państwa. Poczekam spokojnie na odpowiedź pana prezydenta, bo tu nietrudno zrozumieć, że idzie o ustalenie, czy prezydent Komorowski chce być strażnikiem konstytucji, co jest jego powinnością wynikającą z pełnionej funkcji, czy chce być opiekunem żyrandola _ - mówi Leszek Miller.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Podczas obchodów Bożego Ciała metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że Kościół przypomina człowiekowi o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym przez prawodawcze instytucje. Słowa te oburzyły szefa SLD, który, powołując się na nie, porównał Polskę do państwa wyznaniowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski broni biskupów i atakuje Millera Prezydent: _ trzeba dopilnować zasady ścisłego rozdziału między państwem a Kościołem, byle był to rozdział przyjazny a nie wrogi _.
Kancelaria Prezydenta odpowiada Millerowi - _ Rzeczniczka dała wyraz przekonaniu, że Pan Prezydent nie jest strażnikiem konstytucji, a co najwyżej strażnikiem żyrandola _ - komentuje szef SLD.
"Polska nie jest i nie będzie państwem wyznaniowym" Leszek Miller ostro atakuje biskupów. Domaga się wyjaśnień od prezydenta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)