Notowania

rocznica
10.02.2011 11:15

Miller o raporcie smoleńskim: Komisja nie zwleka

Szef MSWiA odpiera zarzuty, że polska komisja celowo zwleka z zakończeniem pracy, by nastąpiło to w okolicach rocznicy tragedii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef MSWiA Jerzy Miller odpiera zarzuty opozycji, że komisja badająca katastrofę smoleńską celowo zwleka z zakończeniem pracy, by nastąpiło to w okolicach rocznicy tragedii.

Miller powiedział w czwartek dziennikarzom, że raport końcowy z prac komisji nie może być wydany bez przeprowadzenia zaplanowanego eksperymentu na bliźniaczym tupolewie. Badanie nie może być na razie wykonane ze względu na usterkę techniczną samolotu.

Miller zaznaczył, że ta kwestia nie blokuje jednak pracy całej komisji. Ujawnił, że komisja zakończyła już badanie wątku meteorologicznego sprawy, a wątek szkolenia załogi jest _ zaawansowany w wysokim stopniu _.

Szef komisji powiedział także, że skierował zapytanie do specjalistów, czy z ustaleniami raportu końcowego można najpierw zapoznać rodziny ofiar. _ Będę przestrzegał zasady, by rodziny nie dowiadywały się z publikatorów czegoś, co można w inny sposób przekazać _ - wyjaśnił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t131443.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;przed;palacem;jaroslaw;jaroslaw,129,0,769153.html) PiS przed Pałacem. "Jarosław, Jarosław!" Politycy Prawa i Sprawiedliwości uczcili kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t100669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;o;rocznicy;zachowac;rownowage,137,0,766857.html) Komorowski o rocznicy: zachować równowagę Prezydent chce, by obchody 10 kwietnia uwzględniały wrażliwość rodzin ofiar.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiadomo;gdzie;prezes;pis;bedzie;10;kwietnia,163,0,762019.html) Wiadomo, gdzie prezes PiS będzie 10 kwietnia Członkowie PiS mają zamiar uczcić pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej przy grobach jej ofiar.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nalecz;miedwiediew;moze;byc;na;rocznicy,175,0,751791.html) Nałęcz: Miedwiediew może być na rocznicy Wszystko zależy od woli rodzin ofiar katastrofy - mówi doradca prezydenta Komorowskiego.
Tagi: rocznica, wiadomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz