Notowania

raport
18.02.2011 06:57

Miller o raporcie: Rejestr błędów i to bardzo poważnych

Szef MSWiA zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Jerzy Miller zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.

Minister spraw wewnętrznych i administracji wyjaśnia, że dokument będzie się odwoływał do ludzkich zaniechań, zaniedbań i niefrasobliwości.

_ - Nikt z nas nie lubi przyznawać się do błędów i nie dotyczy to tylko pojedynczej osoby, również instytucji czy społeczeństwa jako całości, a tu... rejestr błędów, i to nie błahych. To na pewno mocno w naszą dumę uderza. To boli _ - mówi Jerzy Miller w rozmowie z dziennikiem _ Polska. _

Szef MSWiA dodaje, że raport nie będzie wskazywał winnych, gdyż jest to zadanie prokuratury. - _ Ona dostanie ten raport i pewnie wykorzysta go w swoim postępowaniu. Zresztą, częściowo już korzysta z naszych ustaleń _ - mówi Jerzy Miller _ Polsce _.

Minister spraw wewnętrznych i administracji przyznaje, że raport w wielu wątkach nie będzie zaskakujący, bo sporo elementów jest już powszechnie znanych. Dodaje, że zdaje sobie sprawę, iż dokument ten nie usatysfakcjonuje wszystkich.

_ - Wiem, że niektórzy już znają wszystkie przyczyny katastrofy, znają nawet nazwiska wszystkich winnych, mimo że nigdy nie słyszeli żadnego nagrania, nie mieli dostępu do żadnych odczytów parametrów lotu, nie analizowali zmian pogody i tak dalej. Nie mam do nich pretensji, bo to nie oni wywoływali tę brudną dyskusję kończoną werdyktami już w kilka tygodni po wypadku _ - mówi Jerzy Miller.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t132114.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;znow;gra;smolenskiem;polska;odpowiada;propaganda,29,0,773661.html) Rosja znów gra Smoleńskiem. Polska odpowiada: Propaganda Rosjanie znów całą winą za katastrofę Smoleńską obarczyli polskich pilotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t46502.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;mon;o;konferencji;ruch;uprzedzajacy,108,0,773740.html) Szef MON o konferencji: ruch uprzedzający Bogdan Klich uważa, że rosyjska konferencja to klasyczny zabieg propagandowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;krytykuje;rosjan;propaganda;i;kuriozalne;zarzuty,18,0,773650.html) Klich krytykuje Rosjan: propaganda i kuriozalne zarzuty Były akredytowany przy MAK uważa, że Rosjanie powinni _ popatrzeć na swoje błędy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t97424.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;smolenskim;komisja;nie;zwleka,168,0,769192.html) Miller o raporcie smoleńskim: Komisja nie zwleka Szef MSWiA odpiera zarzuty, że polska komisja celowo zwleka z zakończeniem pracy, by nastąpiło to w okolicach rocznicy tragedii.
Tagi: raport, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz