Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller o raporcie: Rejestr błędów i to bardzo poważnych

0
Podziel się

Szef MSWiA zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.

Miller o raporcie: Rejestr błędów i to bardzo poważnych
(kprm.gov.pl)
bErmjRfp

Jerzy Miller zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.

Minister spraw wewnętrznych i administracji wyjaśnia, że dokument będzie się odwoływał do ludzkich zaniechań, zaniedbań i niefrasobliwości.

_ - Nikt z nas nie lubi przyznawać się do błędów i nie dotyczy to tylko pojedynczej osoby, również instytucji czy społeczeństwa jako całości, a tu... rejestr błędów, i to nie błahych. To na pewno mocno w naszą dumę uderza. To boli _ - mówi Jerzy Miller w rozmowie z dziennikiem _ Polska. _

bErmjRfr

Szef MSWiA dodaje, że raport nie będzie wskazywał winnych, gdyż jest to zadanie prokuratury. - _ Ona dostanie ten raport i pewnie wykorzysta go w swoim postępowaniu. Zresztą, częściowo już korzysta z naszych ustaleń _ - mówi Jerzy Miller _ Polsce _.

Minister spraw wewnętrznych i administracji przyznaje, że raport w wielu wątkach nie będzie zaskakujący, bo sporo elementów jest już powszechnie znanych. Dodaje, że zdaje sobie sprawę, iż dokument ten nie usatysfakcjonuje wszystkich.

_ - Wiem, że niektórzy już znają wszystkie przyczyny katastrofy, znają nawet nazwiska wszystkich winnych, mimo że nigdy nie słyszeli żadnego nagrania, nie mieli dostępu do żadnych odczytów parametrów lotu, nie analizowali zmian pogody i tak dalej. Nie mam do nich pretensji, bo to nie oni wywoływali tę brudną dyskusję kończoną werdyktami już w kilka tygodni po wypadku _ - mówi Jerzy Miller.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t132114.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;znow;gra;smolenskiem;polska;odpowiada;propaganda,29,0,773661.html) Rosja znów gra Smoleńskiem. Polska odpowiada: Propaganda Rosjanie znów całą winą za katastrofę Smoleńską obarczyli polskich pilotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t46502.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;mon;o;konferencji;ruch;uprzedzajacy,108,0,773740.html) Szef MON o konferencji: ruch uprzedzający Bogdan Klich uważa, że rosyjska konferencja to klasyczny zabieg propagandowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;krytykuje;rosjan;propaganda;i;kuriozalne;zarzuty,18,0,773650.html) Klich krytykuje Rosjan: propaganda i kuriozalne zarzuty Były akredytowany przy MAK uważa, że Rosjanie powinni _ popatrzeć na swoje błędy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t97424.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;smolenskim;komisja;nie;zwleka,168,0,769192.html) Miller o raporcie smoleńskim: Komisja nie zwleka Szef MSWiA odpiera zarzuty, że polska komisja celowo zwleka z zakończeniem pracy, by nastąpiło to w okolicach rocznicy tragedii.
bErmjRfS
raport
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)