Notowania

więzienia cia w polsce
28.03.2012 11:09

Miller kontra Palikot - będzie pozew za "rzecznika al-Kaidy"

Znowu ostra wymiana ciosów między liderami lewicowych partii. Miller ironiczny, Palikot chce sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Szef SLD Leszek Miller nazywa Janusza Palikota _ rzecznikiem al-Kaidy _. - To jest coś tak bezsensownego, że trudno to komentować - mówił wzburzony Palikot, który zapowiedział złożenie pozwu przeciwko liderowi SLD za te słowa.

Po wczorajszych doniesieniach prasowych na temat więzień CIA w Polsce szef Ruchu Palikota apelował do Leszka Millera o wycofanie się z polityki i zrzeczenie się immunitetu. Dziś zapowiedział W reakcji na to, Leszek Miller deklarował wczoraj w jednej z telewizji, że Januszowi Palikotowi nie poda ręki. Dziś Miller powiedział dziennikarzom, że Janusz Palikot jest po stronie terrorystów i morderców.

- _ Taką reprezentuje postawę oskarża, kłamie, miota podejrzenia - jednym słowem jest bardziej rzecznikiem al-Kaidy niż polskich służb i obywateli. Oczywiście pan Palikot toczy z nami ostra walkę polityczną i jest mi przykro, że tak ważna kwestia jak bezpieczeństwo naszego państwa i obywateli służy panu Palikotowi do walki politycznej _- powiedział szef SLD.

- _ Pan Rozenek spodziewa się pozyskania jakiegoś członka. To jest zawsze miła perspektywa jak się nie ma własnego _ - skwitował Miller.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/125/132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/tusk;zalatwil;millera;w;rekawiczkach,240,0,1054960.html) *Tusk załatwił Millera w rękawiczkach * Bartosz Wawryszuk pisze, kto pomógł premierowi spacyfikować opozycję.

Janusz Palikot zapowiedział natomiast złożenie pozwu przeciwko liderowi SLD za nazwanie do _ rzecznikiem Al Kaidy _. Podczas konferencji prasowej Palikot obarczył Millera odpowiedzialnością za polskie zaangażowanie w Afganistanie i Iraku - donosi portal gazeta.pl.

- _ Ponieśliśmy spektakularną klęskę, angażując się militarnie i nie odnosząc żadnej korzyści _- mówił polityk. Odniósł się też do zarzutów dotyczących prowadzenia tajnych więzień CIA w Polsce. - _ Pozwolenie na tortury było de facto zaproszeniem terroryzmu do naszego kraju _ - twierdził.

Janusz Palikot apelował wczoraj do szefa SLD o to by oddał się w ręce prokuratury. Palikot twierdził, że odpowiedzialnym za ewentualne więzienia CIA w Polsce jest jednoosobowo były premier Leszek Miller.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller: Premier nie jest kontrolerem lotów Według szefa SLD, ta sprawa sprawa ma charakter polityczny i może być formą przykrycia problemów rządu.
"To polityczna gra Palikota i Komorowskiego" Sprawę więzień CIA w Polsce powinny wyjaśnić odpowiednie organy i nie należy jej roztrząsać publicznie - uważa poseł PiS.
Są zarzuty w sprawie polskich więzień CIA Polak będzie odpierał oskarżenia o _ bezprawne pozbawienie wolności i stosowanie kar cielesnych wobec jeńców wojennych _.
Tagi: więzienia cia w polsce, janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz