Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller chce więcej informacji o kibolach

0
Podziel się

Chodzi o zadymę na przedwczorajszym meczu w Bydgoszczy.

Miller chce więcej informacji o kibolach
(kprm.gov.pl)
bEhbzXat

Szef MSWiA Jerzy Miller zapoznał się z policyjnym raportem o wydarzeniach podczas przedwczorajszego meczu piłkarskiego w Bydgoszczy i poprosił KGP o dodatkowe informacje w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

_ - Czekamy na ustalenia tej policyjnej kontroli w Bydgoszczy. Zależy nam na całościowym, pełnym obrazie całej sytuacji _ - powiedziała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Pseudokibice zdemolowali stadion Zawiszy po finale piłkarskiego Pucharu Polski między drużynami Legii Warszawa i Lecha Poznań. Zgodę na organizację meczu wydano mimo negatywnej opinii policji o bezpieczeństwie na stadionie. Straty na stadionie oszacowano na 40 tys. zł; wydatki policji związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w związku z meczem - to ponad 930 tys. zł. Żaden z biorących w burdzie pseudokibiców nie został zatrzymany.

bEhbzXav

Do MSWiA trafił wczoraj policyjny raport o wtorkowych wydarzeniach. Dokument powstał na podstawie meldunków funkcjonariuszy i zawiera policyjny opis sytuacji i jej ocenę. Raport ma trafić także do premiera Donalda Tuska.

Policjanci przeprowadzą postępowania dot. m.in. organizatora i pseudokibiców. Rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Sokołowski poinformował, że w tej sprawie prowadzone są dwa podstawowe postępowania. Pierwsze dotyczy organizatora, jego działań i staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa; drugie - osób, które na bydgoskim stadionie złamały prawo - zakrywały twarz, wbiegły na murawę, odpalały materiały pirotechniczne lub wniosły na stadion alkohol.

W związku ze sprawą zawieszony został naczelnik wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców KSP nadkom. Radosław Ścibiorek. Wystosował on pismo do PZPN, w którym poprosił o sprzedanie biletu Piotrowi S., ps. Staruch, nieformalnemu przywódcy kibiców Legii Warszawa, który ma zakaz stadionowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t85721.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jesienia;pilotaz;rozpraw;na;stadionie,161,0,820385.html) Jesienią pilotaż rozpraw na stadionie Na terenie poznańskiego stadionu jest już sala wyposażona w system telekonferencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/od;lutego;policja;zatrzymala;208;chuliganow;stadionowych,81,0,806993.html) Od lutego policja zatrzymała 208 chuliganów stadionowych Osoby te zamieszane były nie tylko w burdy na stadionach, ale i przestępczość narkotykową oraz rozboje - podała KGP.
bEhbzXaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)