Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
26.11.2014 09:01

Miller miał 15 propozycji dla prezydenta

Wśród nich jest ujednolicenie wyglądu lokali wyborczych. Według tej propozycji, urny znajdowałyby się zawsze w tym samym miejscu, nie w kącie, a kabina wyborcza byłaby kabiną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

15 propozycji SLD dla Bronisława Komorowskiego. Wczoraj Leszek Miller spotkał się z prezydentem w sprawie kryzysu po ostatnich wyborach samorządowych.

Leszek Miller mówił w radiowej Trójce, że wczoraj wieczorem poinformował Bronisława Komorowskiego o swoich działaniach mających wyeliminować słabości wyborcze.

Przedstawił 15 propozycji, wśród nich ujednolicenie wyglądu lokali wyborczych. Według tej propozycji, urny znajdowałyby się zawsze w tym samym miejscu, _ nie w kącie _, a kabina wyborcza byłaby _ kabiną _.

Szef SLD chce też, by karty wyborcze były drukowane centralnie, a nie w obwodowych komisjach. To z kolei miałoby zapobiec błędom, jakie pojawiły się w tych wyborach - gdy części komitetów nie było na listach.

Sojusz czeka teraz na inicjatywę ustawodawczą prezydenta. Miller powiedział, że jeśli nie będą tam uwzględnione propozycje SLD, Sojusz będzie zgłaszał poprawki bądź osobne projekty.

Leszek Miller nie ustosunkował się natomiast do zgłoszonego wczoraj projektu PiS o skróceniu kadencji nowo wybranych sejmików wojewódzkich. Jak mówił, jego partia nie zapoznała się jeszcze z propozycjami Prawa i Sprawiedliwości, nie były one też z Sojuszem konsultowane.

Prawo i Sprawiedliwość liczy, że projekt o skróceniu kadencji samorządów zostanie rozpatrzony na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty wyborcze. Przyczyną nieważne głosy Nieprawidłowe spisy wyborców, zbyt wiele głosów nieważnych, czy podejrzenia podrobienia dokumentów - to zarzuty podnoszone w protestach wyborczych.
To ona wskaże nowych sędziów PKW Małgorzata Gersdorf odpowiada za powołanie składu Komisji. Według konstytucjonalisty będzie to oznaczać wakat na tych stanowiskach.
Tagi: wybory samorządowe 2014, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz