Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro
10.02.2015 12:28

Miliony odszkodowania za zamianę dzieci

Zamiana miała miejsce dwadzieścia lat temu, kiedy to w Cannes na świat przyszły dwie dziewczynki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JT/CC2.0/Flicr.com)

Prawie dwa miliony euro odszkodowania przyznał sąd w Grasse na południu Francji za zamianę noworodków. Pieniądze musi wypłacić klinika położnicza w Cannes.

Zamiana miała miejsce dwadzieścia lat temu, kiedy to na świat przyszły dwie dziewczynki. Położna wydała noworodki nie tym matkom, które je urodziły.

Dziewczynki chorowały na żółtaczkę fizjologiczną i zostały umieszczone w tym samym inkubatorze. Żadna z nich nie miała bransoletki z nazwiskiem pozwalającym na ustalenie ich tożsamości.

Obydwie mamy od początku miały podejrzenia czy wydano im właściwe dziecko. 19-letnia Sophie uważała, że noworodek ma dużo więcej włosów niż gdy dziewczynka przyszła na świat. Lekarze zapewnili matkę, że wszystko jest w porządku, gdyż jest to efekt naświetlania maluchów lampami kwarcowymi w związku z żółtaczką.

W niecałe dziesięć lat później podejrzenia ożyły, gdy okazało się, że dziecku ciemnieje skóra, podczas gdy żadne z rodziców nie jest ani Murzynem ani Metysem. Badania genetyczne potwierdziły, że nie jest to dziecko rodziców, które je wychowywały. Oddano sprawę do sądu.

Rodziny domagały się 12 milionów euro odszkodowania. Sąd przyznał jedną szóstą tej sumy. Dziewczynki nigdy nie poznały swoich biologicznych rodziców.

Czytaj więcej w Money.pl
Muszą zapłacić za romans z prezydentem Jedno z czasopism wypłaci odszkodowanie aktorce Julie Gayet za opublikowanie informacji o jej romansie z prezydentem Hollandem.
Ukradli znaczki wartości 20 milionów euro Zamaskowani napastnicy zrabowali pod Paryżem przeznaczone dla poczty znaczki i koperty.
Tagi: euro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz