Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zadośćuczynienie
16.09.2009 11:25

Milion złotych odszkodowania za niesłuszny areszt

Podejrzana o korupcję sędzia z Suwałk odsiedziała 5 miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zimmytws/Dreamstime)

*Miliona złotych zadośćuczynienia za 5-miesięczne aresztowanie domaga się od Skarbu Państwa sędzia z Suwałk Grażyna Zielińska. W kwietniu tego roku została prawomocnie oczyszczona z zarzutów korupcyjnych. *

Sędzia Zielińska, której ówczesna Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiła m.in. zarzuty kilkukrotnego przyjęcie, w latach 2000-2005, łapówek, głównie za korzystne rozstrzygnięcia w sądzie (m.in. zawieszenie wykonania kary), w 2006 roku była przez pięć miesięcy tymczasowo aresztowana dla potrzeb tego śledztwa.

Jednak zarówno sąd w Łomży, jako sąd pierwszej instancji, a potem apelacyjny w Białymstoku, sędzię uniewinniły.

Wnioskiem sędzi o zadośćuczynienie za niesłuszne aresztowanie zajmie się wydział III karny Sądu Okręgowego w Białymstoku - właściwy dla miejsca aresztu. Jak powiedziała PAP w środę przewodnicząca tego wydziału Beata Oliferuk, termin rozpatrzenia sprawy nie został jeszcze wyznaczony, bo sąd czeka na akta sprawy karnej.

Oliferuk dodała, że zadośćuczynienie może być przyznawane za cierpienia fizyczne i moralne, w odróżnieniu od odszkodowania, które przyznawane jest za szkody materialne.

Adwokat sędzi Artur Pietraszkiewicz potwierdził fakt złożenia wniosku. _ Nie ma kwoty, która byłaby adekwatna do krzywd poniesionych przez panią sędzię _ - powiedział, pytany o żądaną wysokość zadośćuczynienia.

Według Pietraszkiewicza, jest to _ minimalna propozycja _. Dodał, że z wysokością zadośćuczynienia _ będzie musiał zmierzyć się sąd _.

Tagi: zadośćuczynienie, sędzia, areszt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-06-2019

Adam2 tysiace zlotych tyle co Romanowi Klusce za 17miesiecy wiezienia zas uzasadnieniem sadu bylo ze w Krakowie daje sie takie odszkodowania wiec tam w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)