Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Międzynarodowy pociąg wypadł z torów. Są okaleczeni

0
Podziel się:

Eurocity Sobieski jadący z Wiednia do Warszawy wykoleił się na Śląsku.

Międzynarodowy pociąg wypadł z torów. Są okaleczeni

Pięć wagonów pociągu _ Sobieski _ EuroCity relacji Wiedeń-Warszawa wypadło z szyn przed wjazdem na stację Chybie na Śląsku Cieszyńskim. Żaden się nie przewrócił. Pociągiem podróżowało około 50 osób. Kilka zostało lekko okaleczonych - poinformowały służby prasowe PKP.

Aktualizacja: 14:45

Rzecznik śląskich strażaków Jarosław Wojtasik powiedział, że tuż po wypadku straż ewakuowała 36 pasażerów z wagonów, które wypadły z szyn. Trafili do jednostki OSP w podchybskim Mnichu. Wojtasik powiedział, że kilkoro miało lekkie okaleczenia - otarcia naskórka, siniaki.

Wypadek wydarzył się o godz. 12.06 na rozjeździe podczas przejazdu pociągu z toru 1 na tor 2. Wagony rozpięły się. Rzecznik Straży Ochrony Kolei w Warszawie Paweł Boczek powiedział, że z torów wypadło pięć z sześciu wagonów składu. Na torach znajduje się pierwszy wagon i lokomotywa. Uszkodzona została sieć trakcyjna.

Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity poinformowała, że żaden z wagonów się nie przewrócił. Szlak kolejowy jest zablokowany. Pasażerowie, którzy będą chcieli kontynuować podróż, autobusami zostaną przewiezieni do Katowic, a stamtąd pociągami Intercity do Warszawy. _ Ruch międzynarodowy kierujemy objazdem przez Cieszyn, co wydłuży czas podróży o ok. 90 minut _ - powiedziała.

Rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec powiedział, że z powodu wykolejenia, które nastąpiło w obrębie stacji, nastąpią utrudnienia na okolicznych trasach. _ Możemy na pewno mówić o utrudnieniu, które będzie pomiędzy Zebrzydowicami i Czechowicami-Dziedzicami, ponieważ infrastruktura kolejowa, słupy sieci trakcyjnej i sieć trakcyjna są uszkodzone na stacji Chybie. Służby kolejowe ocenią, na ile można wykorzystać stację do przejazdu i w jaki sposób najskuteczniej zorganizować komunikację zastępczą bądź objazdy _ - powiedział Siemieniec.

Siemieniec powiedział, że trudno obecnie powiedzieć, kiedy szlak zostanie udrożniony. Na miejscu są już pracownicy Zakładu Linii Kolejowych. Najpierw trzeba ustawić na torach wagony; może to potrwać do czwartku. Następnie będzie sprawdzana infrastruktura.

Przyczyny wypadku ustali specjalna komisja. Pociąg _ Sobieski _ relacji Warszawa - Wiedeń wyjechał ze stolicy Austrii o 7.18. W Warszawie miał być o 15.50.

O głośnych katastrofach kolejowych w Polsce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t137354.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;pod;sochaczewem;jak;kursuja;pociagi,39,0,917543.html) Wypadek kolejowy. Jak kursują pociągi? Kilkanaście minut po 2:00 w nocy wstrzymano ruch z Łowicza do Warszawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t137355.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;w;babach;sad;uchylil;areszt,215,0,900567.html) Pociąg jechał 118 km/h. Maszynista wolny Za maszynistę poręczyli poseł PiS Jerzy Polaczek i były prezes PKP Intercity Czesław Warsewicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)