Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew zostanie premierem Rosji

0
Podziel się:

Duma Państwowa poparła wniosek prezydenta Władimira Putina. Kto się spodziewał?

Miedwiediew zostanie premierem Rosji
(AP/FOTOLINK/East News)

Duma Państwowa poparła wniosek prezydenta Władimira Putina i zgodziła się na powierzenie misji tworzenia rządu byłemu prezydentowi Dmitrijowi Miedwiediewowi.

Najprawdopodobniej jeszcze dziś prezydent podpisze w tej sprawie dekret. Na 450. deputowanych zasiadających w Dumie za kandydaturą Miedwiediewa opowiedziało się 299 posłów, przeciw było 144. Przeciwko głosowali deputowani: Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej i Sprawiedliwej Rosji.

Kandydaturę Miedwiediewa osobiście przedstawił prezydent Władimir Putin a kandydat na szefa rządu zapewnił, że dołoży wszelkich starań aby unowocześnić gospodarkę kraju, poprawić sytuację socjalną obywateli i rozwijać instytucje demokracji. W trakcie dyskusji lider partii komunistycznej Giennadij Ziuganow zarzucił dotychczasowym władzom Rosji brak decyzyjności i podejmowanie działań szkodliwych dla obywateli.

Szef liberalno demokratycznej partii Władimir Żyrinowski apelował aby wszyscy posłowie poparli kandydaturę Miedwiediewa. -_ Nie powinno się odrzucać kandydatury jeśli człowiek jeszcze nie objął urzędu. Niech popracuje a później go ocenimy. Nie mówi się na weselu, że pan młody czy panna młoda są źli _ - stwierdził Żyrinowski.

Po głosowaniu Dmitrij Miedwiediew podziękował posłom za zaufanie i raz jeszcze zapewnił, że będzie pracował aby _ wypełnić wszystkie obietnice dane w trakcie ostatnich wydarzeń politycznych _.

Czytaj więcej o sytuacji w Rosji w Money.pl
Takiego pochodu dawno nie było. Zobacz 120 tys. osób uczestniczyło w tradycyjnym pochodzie pierwszomajowym w Moskwie.
Zaskakujący gest obecnego prezydenta Rosji Na dwa tygodnie przed końcem kadencji Dmitrij Miedwiediew ułaskawił jedną z osób uznawanych, przez obrońców praw człowieka, za więźnia politycznego.
Konflikt między USA a Rosją. O co poszło? Stany Zjednoczone zapowiedziały, że bez względu na stanowisko Rosji, wybudują tarczę antyrakietową.
KOMENTARZE
(0)