Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew odwołał gubernatora obwodu smoleńskiego

0
Podziel się:

Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew odwołał gubernatora obwodu smoleńskiego Siergieja Antufjewa.

Miedwiediew odwołał gubernatora obwodu smoleńskiego
(ec.europa.eu)
bEUeJGlN

Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew odwołał gubernatora obwodu smoleńskiego Siergieja Antufjewa - poinformowała służba prasowa Kremla.

Pełnienie obowiązków smoleńskiego gubernatora Miedwiediew powierzył Aleksiejowi Ostrowskiemu, jednemu z najbliższych współpracowników lidera nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimira Żyrinowskiego i deputowanemu do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu z ramienia tej populistycznej formacji.

Według kremlowskiej służby prasowej 57-letni Antufjew sam złożył rezygnację. Wszelako gubernator jeszcze w piątek rano zaprzeczał, jakoby miał odejść z urzędu. Antufjew stał na czele administracji obwodu smoleńskiego od 2007 roku. Jego kadencja upływała w grudniu 2012 roku.

bEUeJGlP

Pogłoski o możliwej dymisji Antufjewa krążyły w Moskwie od lutego. Media przekazywały, że Kreml był niezadowolony z wyniku, jaki kierowana przez premiera Władimira Putina partia Jedna Rosja uzyskała w obwodzie smoleńskim w grudniowych wyborach do Dumy Państwowej, gdy poparło ją tam tylko 36 proc. wyborców. W samym Smoleńsku partia władzy nawet przegrała z Komunistyczną Partią Federacji Rosyjskiej (KPRF), uzyskując zaledwie 25,4 proc. głosów.

Gubernatorowi zarzucano też opóźnienia w przygotowaniach do przyszłorocznych obchodów 1150-lecia Smoleńska. Rosyjskie media prognozują, że to właśnie 36-letni Ostrowski ma największe szanse na objęcie urzędu smoleńskiego gubernatora. Wyboru dokona lokalny parlament, jednak pretendenta na to stanowisko wskaże Miedwiediew spośród trzech kandydatur, które zaproponuje mu Jedna Rosja jako wciąż najsilniejsza partia w regionie.

Ostrowski jest deputowanym do Dumy od 2003 roku. Był członkiem parlamentarnej Komisji Spraw Zagranicznych, a później przewodniczącym Komisji ds. WNP i diaspory rosyjskiej za granicą. Od grudnia kieruje Komisją ds. organizacji społecznych i religijnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanin o pomniku: Ściska za gardło Gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufjew wyraził uznanie dla autorów projektu pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy Tu-154M.
Łaska dla Chodorkowskiego. Jest rezolucja Prezydent Rosji sugeruje, że były szef Jukosu nie może liczyć na ułaskawienie.
Miedwiediew o wygranej Putina. Co mówi? Miedwiediew i Putin spotkali się w kurorcie narciarskim Krasnaja Polana, 40 km od Soczi, nad Morzem Czarnym.
Za pięć dni wybory, a oni biorą się za reformy Duma Państwowa przystąpiła dziś do rozpatrywania projektów ustaw zmierzających do zreformowania systemu politycznego. politycznego. Przedłożył je prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.
bEUeJGmq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)