Notowania

Mężczyzna z Tatr rozpoznany na zdjęciu

Policja weryfikuje sygnał dotyczący mężczyzny uratowanego w górach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

Jarosławska (Podkarpacie) policja weryfikuje sygnał dotyczący nieznanego mężczyzny odnalezionego w miniony piątek w Tatrach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że odnaleziony może być mieszkańcem wsi Makowisko koło Jarosławia.

Jak poinformował w rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, policjanci rozmawiają z mieszkańcami tej miejscowości, by potwierdzić ten sygnał.

_ - Mieszkanka Makowiska, która skontaktowała się z policją twierdziła, że widziała w telewizji komunikat dotyczący mężczyzny odnalezionego w górskim szałasie w Tatrach. Mówiła, że przedstawiony na zdjęciu mężczyzna przypomina jednego z jej sąsiadów _ - powiedział Międlar.

Dodał, że kobieta rozpoznała także mężczyznę na fotografii. Po raz ostatni widziała go dwa lata temu na pogrzebie jego matki w Makowisku. Później - według jej wiedzy - wyjechał do Zakopanego. Mówiła również, że mężczyzna ten był miłośnikiem górskich wypraw.

Jarosławscy policjanci przekazali te ustalenia funkcjonariuszom z Zakopanego. Trwa ustalanie bliższych okoliczności mogących pomóc w potwierdzeniu tej informacji i ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Mężczyznę w wieku około 30-35 lat odnalazł w miniony piątek patrol leśniczych, w szałasie pasterskim w rejonie Doliny Olczyskiej. Z licznymi odmrożeniami trafił do szpitala. Był przytomny, ale nie było z nim kontaktu.

Zakopiańska policja opublikowała jego zdjęcie na swojej stronie internetowej.

Tagi: bezpieczeństwo w górach, tatry, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz