Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel: Europa stoi przed wielkimi wyzwaniami

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła zadowolenie z wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, nazywając go "pełnym pasji, przekonanym i przekonującym Europejczykiem". Podkreśliła jego zasługi dla relacji polsko-niemieckich.

Merkel: Europa stoi przed wielkimi wyzwaniami
(PAP/EPA)
bELaCFDp

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła zadowolenie z wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, nazywając go pełnym pasji, przekonanym i przekonującym Europejczykiem. Podkreśliła jego zasługi dla relacji polsko-niemieckich.

Zasługą Tuska jest poprawa niemiecko-polskich stosunków, które dawno nie były tak bliskie jak obecnie - powiedziała Merkel.

Polska i Tusk osobiście przyczynili się w dużym stopniu do przezwyciężenia podziału Europy - dodała niemiecka kanclerz. _ - Europa stoi obecnie przed wielkimi wyzwaniami _ - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu, odnosząc się do konfliktu na Ukrainie.

bELaCFDr

Zdaniem niemieckich mediów Tusk należy do polityków, którym Merkel ufa. Jak pisała niemiecka prasa, Merkel była jednym z europejskich polityków, mocno popierających kandydaturę polskiego premiera.

Jak pisze agencja dpa, bardziej wstrzemięźliwie Merkel odniosła się do desygnowania Włoszki Federiki Mogherini na szefową unijnej dyplomacji. _ Cieszę się na współpracę _ - powiedziała.

bELaCFDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)