Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meksyk
06.11.2013 21:49

Meksyk: Strzelanina między policjantami. Są ofiary

Jedni zapewniali ochronę złodziejom, drudzy przybyli z zamiarem udaremnienia kradzieży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert King/Polaris/East News)

Meksykańscy policjanci, którzy najprawdopodobniej zapewniali ochronę złodziejom paliwa, otworzyli ogień do kolegów z innego miasta, przybyłych z zamiarem udaremnienia kradzieży - poinformowała prokuratura stanu Meksyk. Jeden policjant nie żyje, dwaj są ranni.

Policjanci z miasta Tepetlaoxtoc podjechali radiowozem do cysterny, do której przepompowywano paliwo z państwowego rurociągu. Obecni tam funkcjonariusze z miasta Texcoco otworzyli ogień do kolegów, zabijając jednego z nich. Po obu stronach jest też po jednym rannym.

Podziurawiony pociskami radiowóz z Texcoco znaleziono porzucony w pobliżu miejsca, w którym doszło do strzelaniny. Władze miejskie Texcoco wydały oświadczenie z informacją, że funkcjonariusze uczestniczący w wymianie ognia zostali zatrzymani.

Państwowa meksykańska firma naftowa Pemex co roku odnotowuje tysiące kradzieży paliw z jej rurociągów. W pierwszej połowie br. firma zgłosiła ich ponad 1,4 tys.

Czytaj więcej w Money.pl
W Meksyku strajki rozbraja policja Setki policjantów federalnych przystąpiło do akcji na placu Zocala po odrzuceniu przez protestujących ultimatum władz.
Uwolnili bossa i obiecali go znów złapać Rafael Caro Quintero został skazany m.in. za zabójstwo amerykańskiego oficera policji.
Oddają broń za zabawki i komputery Dzięki akcji władz Iztapalapy, jednej z 16 dzielnic miasta Meksyk zarekwirowano już 27 karabinów i 65 pistoletów.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz