Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Meksyk: konsternacja po zwolnieniu bossa narkotykowego

0
Podziel się

Rafael Caro Quintero został skazany m.in. za zabójstwo amerykańskiego oficera policji.

Meksyk: konsternacja po zwolnieniu bossa narkotykowego
(Polaris Images/East News)
bEqnWWut

Wobec protestu rządu USA przeciwko przedterminowemu zwolnieniu po 28 latach meksykańskiego bossa narkotykowego Rafaela Caro Quintero, skazanego m.in. za zabójstwo amerykańskiego oficera policji, skonsternowane władze meksykańskie obiecują jego ponowne ujęcie.

Rząd Meksyku wyraził przekonanie, że zwolnienie Caro Quintero po odbyciu 28 z 40 lat więzienia, na które został skazany m.in. za zamordowanie w 1985 r. agenta amerykańskiej policji antynarkotykowej Enrique Camareny, nie zaszkodzi stosunkom między Meksykiem a USA.

60-letni Caro Quintero jest założycielem słynnego kartelu narkotykowego Guadalajara i ma również na sumieniu uprowadzenie i zabójstwo meksykańskiego lotnika Alfredo Zavali.

bEqnWWuv

Przebywający z wizytą w Singapurze meksykański minister spraw zagranicznych Jose Antonio Meade przyznał w ub. wtorek, że podjęta przed tygodniem decyzja sądu federalnego o przedterminowym zwolnieniu bossa narkotykowego _ nie była zgodna z prawem _ i obiecał, że _ zostanie skorygowana _.

Meksykański sędzia federalny nakazał nazajutrz zastosowanie aresztu tymczasowego wobec zwolnionego przedterminowo gangstera, jednak Caro Quintero znikł.

Czytaj więcej w Money.pl
22 zabitych w starciach gangsterów z policją Członkowie gangu blokowali drogi i atakowali policjantów - podały oficjalne źródła.
Trzy tony kokainy przechwycone w Panamie Przemytnicy często transportują kokainę szybkimi motorówkami z wybrzeża Kolumbii do Ameryki Środkowej, skąd drogą lądową jest przerzucany do Stanów Zjednoczonych.
bEqnWWuW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)