Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Meksyk: Gazeta wystraszyła się narkotykowej mafii

0
Podziel się

Organizacja Reporterzy bez granic uznała w 2011 roku Meksyk za najbardziej niebezpieczny kraj świata po Pakistanie oraz Iraku.

Meksyk: Gazeta wystraszyła się narkotykowej mafii
(scazon/CC/Flickr)
bEitYAKt

_ - Wobec panującej przemocy i braku warunków do uprawiania naszego zawodu _ postanowiliśmy nie informować więcej o działaniach przestępczości zorganizowanej. O tej dramatycznej decyzji powiadomił swych czytelników meksykański dziennik _ La Manana _.

Gazeta, która ukazuje się w mieście Nuevo Laredo w stanie Tamaulipas na północnym wschodzie Meksyku, kontrolowanym przez kartel narkotykowy Las Zetas, ostatnio dwukrotnie była celem groźnych zamachów bombowych dokonywanych prawdopodobnie przez _ żołnierzy _ kartelu.

W związku z decyzją kierownictwa i dziennikarzy _ La Manana _, komentowaną w całej prasie hiszpańskojęzycznej na świecie, przypomina się, że z obawy przed mafią narkotykową już wiele dzienników i pism meksykańskich ograniczyło informacje o jej zbrodniach.

bEitYAKv

Jednak po raz pierwszy - komentuje hiszpański portal internetowy Elcomercio - meksykański dziennik poczuł się zmuszony do całkowitej rezygnacji z pisania o przemocy walczących między sobą karteli narkotykowych, które zastraszyły niemal cały kraj.

Organizacja _ Reporterzy bez granic _ uznała w 2011 roku Meksyk za najbardziej niebezpieczny kraj świata po Pakistanie oraz Iraku. Stan Tamaulipas, jako leżący na drodze przemytu narkotyków do USA, został uznany w Meksyku za jeden z najbardziej niebezpiecznych. Od 2006 roku walki między gangami narkotykowymi i terror, który szerzą w całym kraju, pochłonęły w Meksyku ponad 55 000 śmiertelnych ofiar.

Czytaj więcej w Money.pl
Odtajniają prawdę o tragicznej operacji Pokazali nowe dokumenty dotyczące zakończonej niepowodzeniem i budzącej w Waszyngtonie ogromne polityczne kontrowersje operacji.
Gangsterzy przebrani za policję zabili 3 osoby Do krwawego incydentu doszło rano w restauracji na terenie terminalu nr 2, gdy funkcjonariusze policji federalnej usiłowali zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami.
Przyzwyczaili się do fałszerstw, ale czekają Toczy się 40 śledztw dotyczących nieprawidłowości zgłoszonych przez sztaby kandydatów.
bEitYAKW
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)